Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları’nın ‘Küçük Venedik’i Mykonos balayı çiftlerinin gözdesi

07 Temmuz, 2018 | 14:56

Yunan Adaları’nın ‘Küçük Venedik’i Mykonos balayı çiftlerinin gözdesi

Balayı tatilini Yunan Adaları‘nda geçirmek isteyenlerin en çok tercih ettikleri Mykonos, kimi için romantizmin kimi için ise eğlence ve çılgınlığın vazgeçilmez adası. Son yıllarda adını ‘Küçük Venedik’ olarak da duyurmaya başlayan, balayı çiftlerinin gözdesi olan Yunan Adası Mykonos, birbirinden eğlenceli beach club partilerinden çılgın gece kulüplerine kadar dünyanın ünlü isimlerini kendine çekmekte.

Yeni evlenen balayı çiftlerinin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan Mykonos, aynı zamanda Yunan Adaları‘ın en eğlenceli adası olarak da kendine oldukça iyi bir yer edinmiş.

Küçük Venedik Mykonos balayı çiftlerinin gözdesi

Balayı çiftlerinin gözdesi ‘Küçük Venedik’ Mykonos

Her yıl dünyanın her bölgesinden gelen balayı çiftlerini ve turistleri en iyi şekilde ağırlayan bu güzel Yunan Adası, ‘Küçük Venedik’ olarak da adlandırılmakta.

Balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği Yunan Adası olan Mykonos’a ayak basar basmaz hissedeceğiniz pozitif enerji sizi buraya hayran bırakacaktır. Gün içinde kumsallarda yapılan partiler, müzik ve dansın buluşmasıyla coşan gençler, Mykonos’un bu kadar ünlü olmasında önemli rol oynamakta.

Yunan Adaları'nın Küçük Venedik'i Mykonos balayı çiftlerinin gözdesi durumunda

Cenneti andıran balayı çiftlerinin tatil tercihi Mykonos

Ege Denizi’nin o masmavi denizi, kristal misali kumsalları, yemyeşil bitki örtüsü ile cenneti andıran balayı çiftlerinin tatil tercihi Mykonos’ta gün batımını izlemek de ayrı bir keyif.

Romantik anlar yaşamak için balayı çiftlerinin tercih ettiği noktalarının başında Cavo Tagoo gelmekte.

Blayı Aadası Mykonos eğlencesi ile ünlü

Mykonos’ta eğlence Super Paradise ve Scorpios’tan sorulur

Yunan Adası Mykonos’ta onlarca beach club bulunurken, balayı çiftleri ve gençlerin favori mekanları arasında Super Paradise ve Scorpios öne çıkmakta.

Bembeyaz kumsalları bulunan balayı adası Mykonos’ta plaj partileri konusunda başka bir cennet köşe ise Psarrou.

Eğleneyim ama müzikten de başım şişmesin, hem de Yunan mezelerinin tadına bakayım derseniz o zaman Platis Gialos’a gitmeniz gerekmekte. Özellikle deniz mahsullerini tatmanızı tavsiye ederiz.

Çok gezdiniz, eğlendiniz ve artık sessiz bir plaj istiyorsanız, o zaman da Saint Ioannis’in yolunu tutacaksınız.

Mkonos'un en eğlenceli beaclerinden Cavo Paradiso

Yunan Adası Mykonos’ta gece eğlencesinin adresi Cavo Paradiso

Gündüz beach’lerdeki partilerle yetinmeyenler ise kendilerini asıl eğlencenin zamanı olan gece partilerine saklarlar.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Mykonos Balayı Turları sizi bekliyor.

Yunan Adası Mykonos’ta gece eğlencesinin adresleri arasında yer alan Cavo Paradiso, Remezzo ve Super Paradise turistlerin en çok ziyaret ettikleri mekanlar olarak öne çıkmakta.

Balayı çiftlerinin en çok gittikleri Yunan adası Mykonos

Mykonos Adası’nda Ano Mera köyünde kahvaltı yapın

Oldukça eğlenceli ve hareketli olan Mykonos’ta biraz kafa dinlemek isterseniz o zaman adanın diğer ucundaki köy yaşamını görmeniz gerekmekte.

Bunun için de tavsiyemiz Mykonos Adası’nda Ano Mera köyü olur. Balayı tatilinizde eşinizle birlikte oldukça sessiz ve sakin ancak tüm doğal güzelliklerin içindeki bu köyde yapacağınız sabah kahvaltısı gerçekten balayınıza ayrı bir güzellik katacaktır.

Balayı tatilinin adresi Yunan adası Mykonos

Balayı çiftleri için Delos Adası farklı bir tecrübe olacaktır

Mykonos’a oldukça yakın olan ve saat başı feribotların kalktığı Delos Adası ise tarih ve arkeolojiye meraklı balayı çiftleri için diğer bir seçenek.

Yemek konusunda oldukça iddialı olan Yunanlıların meze konusundaki şahane lezzetlerini tatmadan kesinlikle Mykonos’tan dönmeyin.

Yunan Adası Mykonos balayı çiftlerinin ilk tercihi ve gözdesi

Özellikle deniz mahsulleri ile yapılan ızgara ve yemekler ile taze otlardan yapılan salatalar gerçekten de Akdeniz kültürünün en güzelleri arasında yer almakta.

Yunan adası Mykonos'un ünlü restoranı Avla

 Ahtapot ve ıstakoz konusunda Avra ve Kiki’s çok iyi

Mykonos’ta Avra ve Kiki’s bu konuda gerçekten çok iyi. Eğer ahtapot ve ıstakoz siparişi verirseniz, emin olun hayatınız boyunca balayınız kadar bu muhteşem lezzetler de hafızanızda yer edinecektir.

Mykonos'taki Nikos Gallop’ta midyeleri mutlaka deneyin

Bir de muhteşem midyeleri ile ünlü menüsü olan Nikos Gallop’u ziyaret etmenizde fayda var.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ano Mera köyü, Avra, Balayı Adası, balayı çiftleri, Balayı Tatili, Cavo Paradiso, Delos Adası, Kiki's, Küçük Venedik, Mykonos, Nikos Gallop, Psarrou, Remezzo, Saint Ioannis, Scorpios, Super Paradise, yunan adası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları