Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları’nın Keşfedilmesi Gereken 5 Cennet Plajı

30 Mart, 2017 | 09:21
Yunan Adaları Cennet Plajları

Yunan Adaları Cennet Plajları

Yunan Adaları Herkesin Keşfetmesi Gereken Yerlerdir, Gezmeyi Sevenlere Yunan Adaları’nın Keşfedilmesi Gereken 5 Cennet Plajı

Yunanistan’ın  cennet kadar güzel ve muhteşem doğal güzellik de olan bir çok plajı bulunmaktadır. Yunanistan’da günümüzde tam 380 uluslararası Mavi Bayraklı sahil bulunmaktadır. Bir kısmı Yunan adalarında bulunmaktadır. Bazıları ise hala keşfedilmeyi bekliyor. Yunan adalarının bazıları egzotik ve tropikal iklimdeki sahiller gibi turkuaz mavisi sahili ve bembeyaz kumu ile göz kamaştırırken, bazı sahillerinde ise dünya’nın en iyi DJ’leri ile Beach partileri yapılmaktadır.

Yunan adaları gezmek isteyenlerin görmesi gereken egzotik, huzur dolu, eğlenceli sahilleri belirteceğiz.

İşte Yunan Adalarının 5 Keşfedilmesi Gereken Cennet Plajları;

Cennet Plajı Mikonos;

Mikonos Cennet Plajı

Mikonos Cennet Plajı

Mikonos’un altın renkte kumları ve turkuaz renginde ki denizi ile lüks hizmet sunan tesisleri birlikte en ünlü partileri ile ün kazanan bir ada olarak sahillerinden söz ettirmektedir. Sahillerinin tertemiz ve gök mavisi gibi bir denize sahip olması, kumunun renk ve deniz ile uyumu adaya gidenleri hayran bırakacak cinsten olduğu kesindir. Ayrıca, Avrupa’da parti denince önde gelen eğlence adalarından biri olan Mikonosu ve sahillerini görmeniz gerekmelidir.

 

Kanal D’Amour Plajı Korfu;

Aşk Kanalı Plajı Korfu

Aşk Kanalı Plajı Korfu

Sidari ve Peroulades adalarının arasında beyaz, oyulmuş kayalar, mağaralar, küçük sahiller ve mavi- yeşil suyun bir araya geldiği doğal güzellik görülmesi gereken yerlerden biridir. Canal D’amour’un özelliği kim iki kayanın arasından yüzüp çıkarsa diğer tarafta gerçek aşkını bulacaktır denir. Aşkınızı bulmak için denenmesi gereken bir tecrübe.

 

Balos Plajı Girit;

Balos Plajı Girit

Balos Plajı Girit

Akdeniz’in büyük adalarından biri olan Girit adasında yer alan ve doğal güzelliği ile ün yapmış olan plaj Balos, batı Girit boyunca uzanır. Kum pembe ve beyaz olarak parıldar. Venediklere ait kale Gramvousa adacığı ve denizin renkleri manzarayı muhteşemleştiren bir detay verir.

 

Myrtos Plajı Kefalonya;

Mytros Plajı Kefalonya

Mytros Plajı Kefalonya

Assos ve Argostoli arasında yer alan kısımda olan ve adanın nefes kesici plajı olan Yunanistan’ın olmazsa olmazı olarak görülmesi gereken plajlarındandır. Beyaz kum, ince çakıllar, inanılamayacak kadar yüksek uçurumların dibinde masmavi sular.

 

Thassos Adası Plajları;

Thassos Adası Plajları

Thassos Adası Plajları

Ege’nin incisi ve keşfedilmeyi bekleyen tropikal adası’da diyebiliriz. Thassos adası  tropikal iklimlerde ki adalar gibi bir çok plaja sahip ada tamamen plajdan oluşmaktadır. Turkuaz ve beyaz renklerin şölenini bu ada da görebilirsiniz. Thassos adası tamamen plajların üstüne kurulmuş bir ada özelliği taşımaktadır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yunan Adaları, Yunan Plajları, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları