Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları’nda Gecesi 19 Euro’ya Tatil Çılgınlığı!

22 Mayıs, 2018 | 18:36

Yunan adaları  Zakynthos batık gemi

Dünyanın bir çok yerinden turistlerin senelerdir tercih ettiği Yunan Adaları’na bu yaz sezonunda da talep çok büyük. Son yıllarda, yakınlığı, denizi, kumu, doğal güzellikleri ve tarihi yerleri nedeniyle Türk turistlerin de akın ettiği Yunan Adaları’ndaki vize kolaylığı da en büyük tercih sebepleri arasında.

İspanya, İngiltere, Fransa gibi dünyanın bir çok ülkesinden turistler, Ege’nin o müthiş denizi ve güneşinin yanı sıra kültürel ve doğal güzelliklerini de görmek için her sene olduğu gibi bu yaz sezonunda da Yunan Adaları‘nı tercih ediyor.

Yunan Adalarının eğlence merkezi Mikonos

Türk tatilciler de Yunan Adaları’na akın ediyor

Komşu ülke Yunanistan’ın bu eşsiz adalarının yakınlığı, Mavi Bayrak’lı kumsalları, vize kolaylığı gibi nedenlerin yanı sıra tarihi ve kültürel güzelliklerini de görmek için İtalyan, İspanyol, Alman, Fransız, İngiliz ve Amerikalı tatilcilerden sonra Türk tatilciler de adalara akın ediyor.

Yunan Adaları denizi ve kumsalları tercih ediliyor

Rodos, Kefalonya, Korfu, Kos, Lefkada, Santorini, Mykonos, Thassos, Zakynthos, Girit gibi birbirinden ünlü adalara sahip olan Yunan Adaları‘nda artık geceliği 19 Euro’ya tatil yapma imkanı Türk tatilcileri oldukça cezbetmekte.

Mikonos plaj partileri çok ünlü

Doğası, denizi, yemekleri ve gece hayatı cezbediyor

Ege ve Akdeniz’de yer alan, her yeri tarih kokan sokakları, begonvilli evleri, kiliseleri, müzelerini görmek için her yıl binlerce turistin akın ettiği Yunan Adaları’nda kendine has mezeleri, deniz ürünlerinin bin bir çeşidi, muhteşem gün batımlarının yanı sıra eğlencenin merkezi haline gelmiş gece hayatı da adalara gelen misafirleri cezbetmekte.

Dünya sosyetesinin uğrak yerlerinden olmayı başaran Mykonos‘ta bulunan Matogiannia Sokağı’nda alışveriş yapıp, rüzgar değirmenlerinin manzarasında kahvenizi yudumlayabilir, kendinden oldukça söz ettiren gece eğlencelerine katılabilirsiniz.

Romantizm adasi santorini

On iki Adalar’ın en büyüğü olan Rodos’ta Büyük Ustalar Sarayı ve Şövalyeler Sokağı’nı dolaşıp, muhteşem plajlarında serinlemek de Yunan Adaları’nın tercih edelerin büyük beğenisini kazanıyor.

Yunanistanın Karayipleri İyon adaları

Yunanistan’ın Karayipleri: İyon Adaları

Ülkenin batısında yer alan, İyon Denizi’nde bulunan İyonya Adaları yani Yedi Adalar, Korfu, Lefkada, İthaka, Kefalonya, Zakynthos, Paxi ve Çuha, muhteşem denizi ve plajları ve doğal güzellikleri ile Yunanistan’ın Karayipleri şeklinde anılır.

Denizinin turkuaz renklere sahip olduğu İyonya Adaları‘nda bulunan üzüm bağları, zeytin ağaçları, yemyeşil bitki örtüsü, el değmemiş doğası da turistlere müthiş bir tatil geçirmelerine neden olmakta.

İyon Adalarının en güzeli Kefalonya

İyon Adaları içinde yer alan Kefalonya, dağları, ormanları, plajlara inen kıvrımlı yolları ve muhteşem renklere sahip olan deniziyle, İyon Adaları’nın en güzelleri arasındadır.

‘Odysseus’un Yurdu’ şeklinde adlandırılan ve oldukça küçük olan İthaka Adası ise İyon Denizi’nde sessizliği ve huzuru arayanlar için biçilmiş kaftandır.

Panaya Kathariotissa Manastırı’nın yanı sıra Odysseus Destanı’nda ismi geçtiğine inanılan arkeolojik kalıntıları İthaka Adası’na gidenleri büyülemekte.

Korfuda aşk kanalı

Yunan Adaları içinde turizme ilk açılanların başında gelen Korfu Adası, İtalyan, Fransız ve İngiliz kültürlerinden izleri de barındırmakta. Paris ve Venedik’i andıran dar sokaklarıyla ünlü Korfu, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunmakta.

Efsaneye göre Korfu’nun Sidari Plajı’ndaki Aşk Kanalı’nda yüzenlerin ruh ikizini bulacaklarına inanılır.

Lefkada su sporları için çok ideal

İthaka ve Kefalonya’nın kuzeyindeki yer alan Lefkada, Yunanistan‘a bir köprüyle bağlı. Bu özelliğinden ötürü de Yunanlıların daha fazla tercih ettiği adadır.

Son zamanlarda Kübalıların yerleşmeye başladığı Lefkada adası turları, Yunan Adaları Turlarında üst sıralara doğru çıkıyor.

Panoramik deniz manzaralı bir tepenin eteğinde ünlü Porto Katsiki plajı, sahili ve muhteşem denizinin yanı sıra 0ldukça uzun plajlarının ve rüzgarlı koylarında su sporu yapma imkanı da yaratır. Eğer su sporlarını seviyorsanız Vasiliki’de bu imkanı en güzel şekilde yakalarsınız.

Yaz tatili için Yunan adaları çok cazip

Geceliği 19 Euro’ya Yunan Adası tatili!

Her yıl Türkiye’den komşu ülke Yunanistan’ın bu birbirinden güzel adalarına Türk tatilcileri gönderen World Travel Service’in tur operatörü Tülay Ersan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Yunan Adaları, yakınlığı, vize konusundaki kolaylığı nedeni ile Türk tatilcilerin gözdesi haline geldi. Yunanistan, 2012’den itibaren gerçekleştirmeye başladığı kapıda vize uygulamasıyla Türk vatandaşlarına seyahat kolaylığı sağlamaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Ersan: WTS olarak misafirlerimize destek oluyoruz

WTS Operatörü Tülay Ersan, Yunan Adaları’nın turkuaz mavisi denizi, cenneti andıran plajları, beyaz badanalı evleri, tarihi dar sokakları, eğlenceli gece hayatı ve dünyaca kabul görmüş Yunan mutfağı ile ön plana çıktığını belirterek, “Yunan Adaları’nda Türk kültüründen esintilere de rastlandığı için yabancılık çekilmiyor. Bu avantajların bir araya gelmesi ile birlikte adalara olan haklı ilgi için bizler de WTS olarak misafirlerimize destek oluyoruz.”

Kısa ya da uzun süreli tatil planlarını Yunan Adaları’nda yapmak isteyen tüm misafirlerimiz için geceliği 19 eurodan itibaren para iadesi garantisiyle en avantajlı fiyatlar ile en uygun şartlarla her yıldız ve kalitede konaklamalarını sağlıyoruz. Arzu edenlere ve Yunan Adalarında Balayı geçirmek isteyenlere de 5 yıldızlı ve farklı ürünlerin sunulduğu Lüks Balayı Otellerinin bolca olduğu WTS Luxury Collection serisini öneriyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
19 euroya Yunan Adası tatili, Büyük Ustalar Sarayı, Çuha, Girit, İthaka, İthaka Adası, iyon denizi, Kefalonya, Korfu, Kos, Lefkada, Lüks Balayı Otelleri, Mykonos, Odysseus’un Yurdu, Paxi, Rodos, Santorini, Sidari Plajı, Şövalyeler Sokağı, Thassos, Tülay Ersan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi, World Travel Service, WTS, WTS Luxury Collection serisi, Yedi Adalar, Yunan Adaları, Zakintos, Zakynthos,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları