Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları’na vize artık Ayvalık’tan da alınabilecek

30 Temmuz, 2018 | 10:03

Yunan Adaları'na vize artık Ayvalık'tan da alınabilecek

Yunan Adaları’na vize artık Ayvalık’tan da alınabilecek. Yunanistan vizesi için yapılacak başvuralar artık İzmir’in dışında Ayvalık’ta hizmete giren bürodan da 80 euro karşılığında yapılabilecek.

Türk tatilcilerin akın ettiği birbirinden güzel Yunan Adaları‘na Yunanistan vizesi için yapılacak başvuralar artık İzmir’in dışında Ayvalık’ta hizmete giren bürodan da 80 euro karşılığında yapılabilecek.

Ayvalık Ticaret Odası ve Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu arasında yapılan çalışmalar neticesini verdi ve Ayvalık’ta hizmete giren bürodan 27 AB ülkesine vize işlemleri yürütülmeye başlandı.

Vize başvurularının kabul edildiği, Ayvalık Ticaret Odası binası içerisinde oluşturulan büroda, 80 Avro karşılığında 5 gün içinde Schengen vizesi veriliyor.

Yunan Adaları’na vize artık Ayvalık’tan da alınabilecek

Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Yunan Adaları ve Yunanistan’a geçiş izni için vize hizmetinin Ayvalık’ta yaşayanların ayağına getirildiğini belirterek “Vize almak için İzmir’e gitme zorunluluğu ortadan kalktı.
Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosluğu ile imzaladığımız protokol neticesinde, vize başvuru işlemleri yürütülmektedir. Vize başvurularında yolda bir gün harcanıyordu, bu önlendi” şeklinde konuştu.

Ayvalık’tan Yunan Adası Midilli’ye her yıl ortalama 80 bin kişi geçiyor. İzmir Başkonsolosluğuna bağlı 12 ilden birinde ikamet edenler Ayvalık’taki bürodan vize başvurusunu yapabiliyor.


30-07-2018 00:00

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayvalık, Ayvalık Ticaret Odası, İzmir, Mustafa Büyükçıvgın, Schengen vizesi, Vize, Yunan Adaları, Yunanistan, Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu, Yunanistan Vizesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları