Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Yunan adalarına bayılıyorum”

25 Temmuz, 2009 | 11:08

Mykonos Ünlü manken Ebru Destan, tatil anlayışını Hafta Sonu dergisine anlattı. “Benim için tatil, hayatın yoğunluğundan, stresten, İstanbul’un trafiğinden kaçıp gitmek, hücrelerime kadar dinlenmektir. Kalabalık yerleri sevmiyorum. Yakın zamanda Afrika’ya gitmek istiyorum.”

Nasıl bir tatilcisiniz, tatil anlayışınız nedir?

– Benim için tatil, hayatın yoğunluğundan, stresten, ıstanbul’un trafiğinden kaçıp gitmek, hücrelerime kadar dinlenmektir. Çok kalabalık yerleri sevmiyorum. Her kafadan bir ses çıkar, ortam gerilir çünkü… Uzun lafın kısası tatil, gezmek, denizde yüzmek, dalmaya gitmek, gece eğlence mekânlarında dolaşmak, alışveriş yapmak, doyasıya uyumak ve zamanı unutmaktır.

Ne sıklıkla yurtdışına çıkıyorsunuz?

– İşim gereği çok sık gidiyorum.

Tatil için en çok ziyaret ettiğiniz ülke…

Yunan Adaları’na bayılıyorum. Uzakdoğu da inanılmaz güzel… En çok da Afrika’ya gitmek ve safari yapmak, vahşi doğadaki hayvanları yakından görmek istiyorum.

Tatil için en sevdiğiniz ülke/şehir?

– Her yerin bambaşka bir tadı var. Yunanistan’da Mykanos, ıtalya’da Roma, Türkiye’de Alaçatı ve Göcek vazgeçilmezlerim.

Romantizm denince aklınıza ilk neresi geliyor?

– Roma… Tersten okununca aşk anlamına geliyor. “Amor”, ıtalyanca “aşk” demek.

O ülkenin en çok nesini seviyorsunuz?

– Roma, tarihi yapısı ve anıtlarıyla büyüleyici bir yer. Yunanistan bembeyaz evleriyle sanki Bodrum gibi tanıdık, ama bir o kadar da bambaşka. Müzikleri,
yemekleri çok güzel. Çeşme’de çocukluğumu bulmuş gibi oluyorum. Alaçatı’da dolaşmak, takılar almak, ikinci el pazarlarında gezmek inanılmaz keyifli.

Bu şehirlere gittiğinizde nerede kalıyor, nerelere gidiyor ve nasıl eğleniyorsunuz?

– Nereye gidersem gideyim otel benim için çok önemli, en çok parayı sanırım otele ödüyorum. Hem yatağım hem de kaldığım yer konforlu ve güvenli olmalı. Bungee jumping, atv turları ve dalmak en büyük keyfim. Gece, o şehrin bilinen kulüplerine giderim. Alışveriş yapmak da çok zevklidir.

Bavulunuzun olmazsa olmazları…

– Kitaplarım, nemlendirici kremlerim, içinde alkol olmayan, güneşte de sürebileceğim body mist’ler, tek parça elbise, ayakkabılar, bikiniler, jean’ler ve tişörtler… Zaten iki günlüğüne bile olsa, kocaman bir bavulla gidiyorum.

Tatil alışverişi yapacak mısınız ve neler almayı planlıyorsunuz?

– Alaçatı’dan bir sürü kıyafet ve takı aldım, ama ben nereye gidersem gideyim mutlaka alacak bir şeyler bulurum. ıncik boncuk, orayı anlatan bir yağlıboya tablo ve arkadaşlarıma hediyeler mesela…

Yurtdışı seyahatlerinizde yemek konusunda sıkıntı çeker misiniz?

– Alerjik bir yapım var, yemeklere dikkat etmem gerekiyor. Balık ve salata olan her yerde sıkıntısız tatilime devam ederim. Ayrıca çok aç kalırsam kraker ve meyve kurtarıcılarımdır. Ağır yağlı mutfaklardan uzak dururum.

Tatile giderken yanınıza mutlaka aldığınız şey…

– Alerji hapım…

Tatilde yanınızda kimlerin olmasını istersiniz?

– Tatilde yanınızdaki kişi kafa dengi olmalı. En yakın arkadaşlarım olsun isterim, bir de sevgilim olursa yanımda şahane olur! Ailemle de genelde Çeşme-Alaçatı’da olmayı isterim.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayvalık, Bodrum, Dikili, Girit, Girit Adası, Kos Adası, Meis Adası, Midilli adası, Mikanos, Mikanos otelleri, Mikanos turları, Mykonos, Mykonos Balayı, Mykonos gece hayatı, Mykonos otelleri, Mykonos tur, Roma, Roma tatili, Roma turları, Sakız Adası, Yunan Adaları, Yunan Adaları Balayı, Yunan Adaları tur, Yunan Adaları Turları, Yunan adalarında balayı,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
29 Temmuz, 2009

Dünyanin her kösesi güzel yeterki bir
yeri secin ve gidin.Gittiginiz yerde
ki güzelliklerden herhalde baska yer
lerde olmadigini göreceksiniz.Her za
man baska yerleri secin ve gidin.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 29th, 2009 at 13:54 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları