Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları vizesiz turizmi bekliyor

11 Aralık, 2015 | 13:34

yunan adaları vize Türk turist sayısının yıllık 250 bine ulaştığı Yunan adalarında vizelerin kaldırılması beklentisi turizmcileri heyecanlandırdı.

NationalTurk’ün haberine göre;

AB’nin, Türkiye’ye uyguladığı vizelerin kaldırılmasını taahhüt etmesinin Yunan adalarındaki turizmcileri heyecanlandırdığı, bazı adalarda 2016 sonrası için yeni yatırımların planlandığı belirtildi.

Türkiye vatandaşlarının en fazla gittiği ülkeler sıralamasında Gürcistan’ın ardından ikinci sırada yer alan Yunanistan’ı 2014 yılında 741 bin turist tercih etti. Bu sayının 2015 yılında 850 bine ulaşması beklenirken, özellikle yaz aylarında Türk turistlerin tercihi Yunanistan’ın Türkiye’ye yakın konumdaki adaları oldu.

EN İYİ YUNAN ADALARI YAZIMIZ İÇİN TIKLAYIN

Yunanistan’ın Ege Denizi’nde bulunan 20 adasından ticaret odalarının bir araya gelerek oluşturduğu Yunan Adaları Ticaret Odaları Birliği Başkanı Thrasyvoulos Kalogridis, bu yıl ülkelerine gelen Türk turistlerden 250 bininin Ege Adaları’nı tercih ettiğini söyledi.

Yunan Adaları olarak Türkiye’nin Schengen vizesine tabi olması ve vize sorununun ortadan kalkması için uzun süredir mücadele verdiklerini dile getiren Kalogridis, “AB’nin 2016 Ekim ayı itibarıyla Türkiye’ye uyguladığı vizeleri kaldırmayı gündemine alması bizi çok sevindirdi. Umarız Türkler’e uygulanan vizeler kaldırılır ve iki ülke turizmde hedeflediği noktalara birlikte ulaşır. Vizelerin kalkması halinde Yunanistan’a yılda 3 milyon Türk turistin geleceğini hesaplıyoruz. Yunan adalarına gelen turist sayısının ise 1 milyona yaklaşacağını düşünüyoruz. Benim korkum vizeler kalktığında adalarda Türk turistleri yatıracak yatak bulamamak” ifadelerini kullandı (AA).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yunan Adaları, Yunan Adaları Turu, Yunan Adaları Vizesiz, Yunanistan, Yunanistan Haberleri, Yunanistan Turizm, Yunanistan Vize, Yunanistan Vizesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları