Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları Türk turistlerle ayakta kalıyor

08 Temmuz, 2015 | 10:43

Yunan adaları Türk turistler Ekonomik belirsizliğin devam ettiği Yunanistan, turizm gelirlerinde de büyük kayıplar yaşıyor. Türk turistlerin Yunan Adaları seyahatleri, ülke ekonomisinin adeta can simidi olmuş durumda / Yunan adaları Türk turistlerle ayakta kalıyor

Hürriyet’te yer alan habere göre; Muğla’nın Datça kıyılarının karşısındaki meşhur Simi (Sömbeki) Adası’na sadece Türk turistlerin geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Lefteris Papakalodukas, “Türkler tatil için Yunan adalarını tercih ediyor. Bizi seviyorlar. Ülkemde yaşananlardan korkmayıp da gelip tatil yapan tek millet Türkler” dedi.

Bayramda Simi’ye gelecek Türk turistler için şimdiden hazırlık yaptıklarını da belirten Papakalodukas, şöyle konuştu:

“Türk turistler için ATM’lerde para çekmede herhangi bir sınırlama yok. Ayrıca adadaki restoran ve oteller de kredi kartı kabul ediyorlar. Yunanistan’ın Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırması halinde Yunan adalarına her yıl 10 milyon Türk turist geleceğine inanıyorum.”

Simi adasının neredeyse sembolü haline gelen Manos Restoran’ı sabihi Manos Magkos ise “Eğer Türk turistler olmasaydı ölecektik” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’ın AB’dan çıkması ve Türkiye ile yapılacak ticari işbirliği sayesinde bütün sorunların çözüleceğine inandığını belirten Magkos, “O zaman Merkel’in bizi kurtarmasına gerek kalmaz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Lefteris Papakalodukas, Simi, Simi adası, Sömbeki, Türk Turistler, Türk turistler Yunan Adaları, Yunan Adaları, Yunanistan, Yunanistan ekonomi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları