Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları ‘na turist akını

21 Temmuz, 2011 | 18:17

Yunan Adaları bu yaz uygun fiyatları ile oldukça ilgi çekiyor.

Krizde olan Yunanistan turist sayısını arttırmak için fiyatlarını daha da aşağıya çekerek % 40 ‘lara varan indirimlerle turistlere cazip bir tatil vaad ediyor.

Özellikle Yunan Adaları‘na giden turist sayısını 3 katına çıkarmak isteyen Yunanistan; yiyecek, içecek, hediyelik eşya, konaklama, araç kiralama gibi birçok alanda indirime gitti. Türkiye ‘den feribotlar ile yapılan kısa yolculuklarla ulaşılabilen Kos, Rodos, Midilli, Simi gibi adalar ve uçakla kolaylıkla ulaşımın sağlandığı Santorini, Mykonos, Girit gibi birçok Yunan Adası turistler için oldukça ilgi çekici hale getirildi.

Birçok turizm merkezine oranla uygun olan fiyatlarını daha da uygun hale getiren Yunanistan hükümeti, turistler için oldukça cazip fırsatlar yarattı.

Türk turistler Yunan Adaları ‘nda

Yeşil pasaporta vize gerekmeyen Yunan Adaları ‘na Türkiye ‘den yoğun bir ilgi yaşanıyor. Yakın oluşu, uygun fiyatları, denizi, doğası, eğlencesi ile turistlerin bir numaralı destinasyonu haline gelen Yunan Adaları ‘na Türkiye ‘den gidenlerin sayısı geçen yıla oranla % 30 ‘luk bir artış gösterdi.

Günü birlik, konaklamalı yada gemi turları ile Yunanistan Adalarını görmek isteyen Türk turistler rezervasyonlarını yaptırmaya devam ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Girit, Kos, Midilli, Mykonos, Rodos, Santorini, Simi, Türk Turistler, Yunan Adaları, Yunan Adaları fiyatları, Yunan Adaları Gemi turu, Yunan Adaları Turist, Yunan Adaları turist sayısı, Yunan adaları turizm, Yunan Adaları ulaşım, YunanAdaları günü birlik, Yunanistan Adaları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları