Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici

03 Nisan, 2017 | 11:19

Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici

Yunan Adaları için uzatılan kapıda vize uygulaması, iki ülke turizmi için de umut verici bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Daha önce kaldırıldığı açıklanan Yunan Adaları ‘na girişte uygulanan kapıda vize uygulaması, 1 Nisan itibariyle yeniden başladı. Bu gelişme Ege’nin iki yakasında da olumlu karşılandı.

Egeli turizmciler kapıda vize uygulamasının uzatılma kararının her iki taraf içinde olumlu bir gelişme olduğu görüşünde. Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, konuya ilişkin açıklamasında Yunanistan’ın aksi bir durumda bizden daha fazla zarara uğrayacağını iddia etti.

Halil Özyurt, “Kapıda vize uygulaması ile Yunan adalarına gezi için gitmek isteyenler Bodrum ve Marmaris’i de programlarına alarak hareket ediyorlar. Öncelikle Yunan adaları ‘ndaki turizmi hareketlendirecek olan bu uygulama iç turizmimize de canlılık getirecek” ifadelerini kullandı.

Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması

2012 yılında uygulamaya konulan ve 4 yıldır devam eden Yunan Adaları kapıda vize uygulaması ‘na Avrupa Birliği Komisyonunca bu yıl izin verilmeyeceği duyurulmuştu. Ancak Yunanistan Turizm Bakanlığı’nın komisyona yaptığı baskılar sonuç vermiş ve kapıda vize uygulaması 1 Nisan 2017 itibariyle yeniden başlamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
kapıda vize, Yunan Adaları,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Banu
24 Nisan, 2017

Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Nisan 24th, 2017 at 08:54 Banu mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları