Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Adaları İçin Kapıda Vize Uygulaması Müjdesi

08 Mart, 2017 | 13:58

Yunan Adaları İçin Kapıda Vize Uygulaması Müjdesi

Daha önce kaldırıldığı açıklanan Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması için yeni gelişmeler yaşandı.

Türk turistlerin en fazla seyahat ettiği tatil bölgelerinden olan Yunan Adaları için sevindirici haberler var. Avrupa Birliği (AB), Türk vatandaşlarına uygulanan Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması ‘nın 1 yıl daha uzatılması için yeşil ışık yaktı.

AB’deki Yunan kaynaklardan edinilen bilgiye göre, “geçici vize” yani Kapıda Vize Uygulaması uzatılabilir. yunanadaları.org sitesinin haberine göre, Diplomatlar, özellikle Yunan Adaları ‘ndaki turizmcilerin tepkisini çeken Kapıda Vize Uygulaması ‘nın kaldırılma kararının kısa sürede çözüme kavuşması için çalışıyorlar. Yunan kaynaklar bu konuda AB’nin ikna edildiğini ve uygulamanın 1 yıl daha uzatılacağını belirtiyor.

Yunan Adaları Gezi Rehberi, Yunan Adaları Kapıda Vize

Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması

Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması ile 2012’den bu yana Türk turistlere, Kos, Midilli, Sakız, Rodos, İstanköy, Sömbeki, Sisam ve Meis adaları için limanda Schengen vizesi verilerek önemli bir kolaylık sağlanıyordu. Yunan Adaları seyahati sırasında Türk vatandaşlarına kolaylık sağlayan Kapıda Vize Uygulaması, geçtiğimiz ay Avrupa Birliği tarafından kaldırılmıştı.

Yunan Adaları Kapıda Vize

Yunanistan Kapıda Vize Uygulaması Devam Etsin İstiyordu

Yunan Adaları ‘daki turistlerin büyük çoğunluğunu Türk vatandaşları oluşturmakta. Bu nedenle Yunan yetkililer, Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması ‘nın devam etmesi konusunda sonuna kadar mücadele edecelerini bildirmişlerdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
kapıda vize, Yunan Adaları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları