Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan adaları için büyük deprem beklentisi yok

07 Mayıs, 2014 | 16:47

Mykonos

Profesör Doktor Ahmet Ercan, Yunan Adaları ve Türkiye’nin güneybatısındaki tatil beldelerini korkutan deprem fırtınasının büyük deprem getirmeyeceğini söyledi.

Ege Bölgesi Mayıs ayının başından bu yana küçüklü büyüklü 70 depremle sarsıldı. Küçük depremleri değerlendiren Profesör Doktor Ahmet Ercan, fay hattının yaşlı olduğunu ifade ederek “Kuzeydoğu İslamköy’e doğru gidiyor. Deprem fırtınasının illa bir depremle sonuçlanması beklenmez. Ancak üretebileceği en büyük deprem de 4-4,5 en fazla 6,2 olur. Ama illa bir deprem yapması beklenmez” dedi.

Antalya körfezindeki depremlere de değinen Ahmet Ercan, “Karadan 60-63 km açıkta, 51-90 km derinde 4,4 büyüklüğünde bir deprem oldu. Geçen gün Fethiye’de 4,1, Bodrum’da 4,0 büyüklüğünde depremleri gördük. Antalya depremi güneyden Anadolu Yarımadası altına Kıbrıs Yayı boyunca dalan Afrika Anakarasının dalan dilimi üzerinde olmuştur. O nedenle Antalya karasında bir kırık oluşturması beklenmez. Derine dalan dilim üzerinde olduğundan yüzeydeki etkisi de az olur” ifadelerini kullandı.

Ahmet Ercan Yunan Adaları için de korkulacak bir durum olmadığını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Ercan, ahmet ercan yunan adaları, ege depremler, ege depremleri, Girit, güney ege, Yunan Adaları, yunan adaları deprem, yunan adaları deprem tehlikesi,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ceyda
22 Temmuz, 2014

Wow. wow and more wow. i would like to capture snoethimg like this! When will my photo look amazing as yours? Nick, I would like to know what gear you bring with you on your travels. Or is it just a Camera and a single prime/zoom lens? Thanks!

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 22nd, 2014 at 19:21 Ceyda mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları