Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan adaları için büyük deprem beklentisi yok

07 Mayıs, 2014 | 16:47

Mykonos

Profesör Doktor Ahmet Ercan, Yunan Adaları ve Türkiye’nin güneybatısındaki tatil beldelerini korkutan deprem fırtınasının büyük deprem getirmeyeceğini söyledi.

Ege Bölgesi Mayıs ayının başından bu yana küçüklü büyüklü 70 depremle sarsıldı. Küçük depremleri değerlendiren Profesör Doktor Ahmet Ercan, fay hattının yaşlı olduğunu ifade ederek “Kuzeydoğu İslamköy’e doğru gidiyor. Deprem fırtınasının illa bir depremle sonuçlanması beklenmez. Ancak üretebileceği en büyük deprem de 4-4,5 en fazla 6,2 olur. Ama illa bir deprem yapması beklenmez” dedi.

Antalya körfezindeki depremlere de değinen Ahmet Ercan, “Karadan 60-63 km açıkta, 51-90 km derinde 4,4 büyüklüğünde bir deprem oldu. Geçen gün Fethiye’de 4,1, Bodrum’da 4,0 büyüklüğünde depremleri gördük. Antalya depremi güneyden Anadolu Yarımadası altına Kıbrıs Yayı boyunca dalan Afrika Anakarasının dalan dilimi üzerinde olmuştur. O nedenle Antalya karasında bir kırık oluşturması beklenmez. Derine dalan dilim üzerinde olduğundan yüzeydeki etkisi de az olur” ifadelerini kullandı.

Ahmet Ercan Yunan Adaları için de korkulacak bir durum olmadığını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Ercan, ahmet ercan yunan adaları, ege depremler, ege depremleri, Girit, güney ege, Yunan Adaları, yunan adaları deprem, yunan adaları deprem tehlikesi,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ceyda
22 Temmuz, 2014

Wow. wow and more wow. i would like to capture snoethimg like this! When will my photo look amazing as yours? Nick, I would like to know what gear you bring with you on your travels. Or is it just a Camera and a single prime/zoom lens? Thanks!

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 22nd, 2014 at 19:21 Ceyda mention something about this post....
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları