Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

YouTube tepkileri Delta Hava Yolları’nı pes ettirdi

15 Haziran, 2011 | 13:11

YouTube tepkileri Delta Hava Yolları’nı pes ettirdi

Delta Hava Yolları’nın askerlerden bagaj farkı alması büyük tepkilere yol açtı.  YouTube’a taşınan tepkiler, dev havayolu şirketi Delta ‘ya geri adım attırdı.

Radikal ‘de yer alan habere göre, Delta Hava Yolları Amerikalı askerlerden “bagaj farkı” olarak bavul başına 200 dolar ücret alınca, YouTube üzerinden isyan çıktı. Delta Havayolları ise, sosyal medyadaki tepkiler üzerine politika değişikliği yapmak zorunda kaldı ve bundan sonra askerlerden fark alınmayacağını açıkladı.

Afganistan’dan ülkelerine dönen 34 Amerikalı asker, iç hat uçuşları için Delta Havayollarında bilet ve bagaj işlemlerini yaptırırken sürprizle karşılaştılar. Kesin dönüş yaptıkları için her askerde en az 4 bavul oduğunu gören Delta görevlileri, bagaj başına 200 dolar fark aldı. Bunun üzerine olayı anlatan ve Delta’yı kınayan bir video hazırlayan askerler YouTube üzerinden yayınladı.

Olayın bu şekilde büyümesi ve tepkilerin yoğunlaşması üzerine, Delta Havayolları her yolcuya uyguladığı bagaj ücreti politikasından askerleri muaf tutmaya karar verdi. Bundan böyle yurtdışı görevinden dönen askerlerden 4 bavula kadar ücret alınmayacağı, Delta’nın İnternet blogundan duyuruldu. Amerikan Savunma Bakanlığı yetkilileri de devreye girerek, bagaj ücretini ödeyen askerlere, bakanlık bütçesinden iade yapılacağını bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bagaj işlemleri, Delta Hava Yolları, Delta Hava Yolları bagaj, Delta Hava Yolları bagaj işlemleri, Delta Hava Yolları Youtube, Delta Hava Yolları Youtube tepki,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları