Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yörük Parkı’nın hedefi 200 bin ziyaretçi

01 Nisan, 2014 | 11:47

kemer-yoruk-parki Akdeniz yöresinde 700 yılı aşkın geçmişi ile yörük yaşam tarzını yansıtan ve Kemer’de bulunan Açık Hava Folklor Müzesi ziyaretçilerinden ilgi görmeye devam ediyor.

Günümüzde folklorik değer kazanan geleneksel yaşam tarzı, otantik dokusu ve folklorik atmosferini içinde özümleyen Folklorik Yörük Parkı geçtiğimiz yıl 100 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaparken, bu yıl bu sayının 200 bini bulması bekleniyor.

Kemer’in simgesi durumunda bulunan bu bölgeye gelerek, bu kültürü yerinde görme şansı bulan yerli yabancı turistler, açık hava müzesinde kıl çadırda dinlenip, gözlemelerini yiyorlar, yayık ayranlarını içiyorlar ve ardından muhteşem manzarasında Ayışığı ve Kemer sahillerini izleme fırsatı buluyorlar.Yörük parkında Aile çadırı, dokuma çadırı, gerdek çadırı, Depo, Mutfak, Hediyelik ve Bey Çadırı olmak üzere yedi çadır bulunuyor.

2014 hedefi 200 bin ziyaretçi

Açık Hava Folklor Müzesi Yörük Parkı İşletme sahiplerinden Cemal İyicil yaptığı açıklamada “ Amacımız açık hava Folklor müzemizi içinde bulunduğu 19 bin m2.lik alanda Kemerin lokomotifi yapmak ve Yörük kültürümüzü doğal ve otantik kurgusu içinde, uyumla geleceğe taşırken ziyaretçilerimizle buluşturmak. Geçtiğimiz 2013 yılında Yörük Parkımıza 100 bin ziyaretçi geldi. Amacımız 2014 yılı sonunda bu sayıyı iki katına çıkarmak ve 200 bini bulmak olacak. Bu konuda Kemerin markası olan bu yeri yerel yönetimin de desteğini alarak tanıtım çalışmalarımızı hızlandırarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ziyaretçilerimiz arasında Kemere tatile gelen Türk misafirlerimiz, Antalyalılar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından Rus, Alman, Ukrayna, Gürcistan, Norveç, Danimarka, İsveç, İsviçre, Fransa hatta Amerika’dan gelen çok sayıda misafirimiz var. Son dönemde de Nevruz bayramı nedeniyle Kemer’e gelen çok sayıda İranlı turistte bu dokuya uğrayarak, kültürümüzü yerinde görme fırsatı buluyorlar” dedi.

Halil ÖNCÜ-KEMER

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Açık Hava Folklor Müzesi, Açık Hava Folklor Müzesi kemer, Danimarka, Fransa, Gürcistan, İsveç, İsviçre, Norveç, Ukrayna, Yörük Parkı, Yörük Parkı akdeniz, Yörük Parkı kemer, Yörük Parkı müze,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları