Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

YÖRSİAD Bekir Bülent Özsoy’u konuk etti

05 Temmuz, 2013 | 10:57

YÖRSİAD Bekir Bülent Özsoy'u konuk etti YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ), Antalya AB Çalışmalarını Destekleme Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Kepez Kent Konseyi Başkanı olan ve aynı zamanda Macaristan Fahri Konsolosu ve AB Uzmanı olan Bekir Bülent Özsoy’u konuk etti.

Halil ÖNCÜ-ANTALYA YÖRSİAD tarafından Nashira Park’ta aylık geleneksel olarak düzenlenen Kahvaltı sohbetlerinin konuğu olan Özsoy, YÖRSİAD’ın genç ve dinamik bir dernek olduğuna dikkat çekti. Kahvaltı sohbetlerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Antalya Temsilcisi Münir Erer Korman da katıldı. YÖRSİAD Başkanı Semih Beken yaptığı konuşmasında, Bekir Bülent Özsoy’un konuk olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek , YÖRSİAD olarak dernek kurulduğundan bu yana her zaman her konuda kendilerine destek olan Özsoy’a teşekkürlerini sundu.

Bekir Bülent Özsoy, Macaristan Fahri Konsolosluğu çalışmaları, Kent konseyi çalışmaları ve yeni çıkardığı kitabı “Son İyi Savaş” hakkında YÖRSİAD üyelerine bilgiler verdi ve dernek üyelerinin sorularını cevapladı ve konuşma sonrasında dernek üyelerine “Son İyi Savaş” adlı kitabını imzaladı. Uluslararası İlişkilerin çok önemli olduğunu ve bu konuda çok geniş ufuklar açacağına inandığı Batı’yı seçmenin, Avrupa temasları yapmanın, dernek için daha faydalı olacağına inandığını söyleyen Özsoy “ İnanıyorum ki, sizler de kısa süre içerisinde Macaristan ile de ortak projelere imza atabilirsiniz” dedi. Tarihe bakıldığında Macaristan’ın Türkiye’ye önem verdiğini ve Ankara’ya gelmiş 3 Macaristan Büyükelçisinin de birer Türkolog olduğunu ifade etti.

Özsoy, ayrıca Son 30 yıldır yakın tarihle ilgilendiğini de ifade ederek, Osmanlı İmparatorluğunun ve başka değişimlerin yaşandığı 1.Dünya Savaşının 100. yılına gelinirken bununla ilgili çalışmalar olmadığını, tarihte neler olup bittiğini aktaracak tarihçilere ve hassasiyete ihtiyaç olduğunu söyledi. Özsoy, çok iyi bir tarih okuyucusu olduğunu da belirtirken, “Kitabım “Son İyi Savaş” 2. Dünya Savaşı ile ilgili çeşitli dokümanların değerlendirilmesinden ortaya çıkan bir kitap. İnsanlık tarihinin aynası savaş. Onu bilmeden olmaz” dedi.

Konuşmaların ardından toplantıya katılımlarından dolayı Bekir Bülent Özsoy’a teşekkürlerini sunan YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, Özsoy’a bir plaket verdi. Toplantı toplu olarak çektirilen fotoğraf çekimi ile son buldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bekir Bülent Özsoy, Macaristan Büyükelçisi, Macaristan Fahri Konsolosu Bekir Bülent Özsoy, Macaristan Fahri Konsolosu ve AB Uzmanı olan Bekir Bülent Özsoy, Türkolog, YÖRSİAD, YÖRSİAD Bekir Bülent Özsoy,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları