Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Yorgun Herakles’, kaçırıldığı Antalya’ya geri döndü

26 Eylül, 2011 | 10:06

Yıllar önce yurt dışına kaçırıldığı iddia edilen ‘Yorgun Herakles’ heykelinin üst kısmı Antalya’ya getirildi.

BM görüşmeleri için gittiği ABD’den bugün ‘Ana’ uçağı ile yurda dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın beraberinde getirilen ‘Yorgun Herakles’ heykelinin üst kısmı saat 19.00’da Ankara’dan havalanan THY uçağı ile Antalya’ya getirildi.

Saat 20.10’da Antalya’ya inen uçaktaki heykel Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı iki görevli tarafından saat 20.30’da Antalya Havalimanı’nda İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar başkanlığındaki heyete teslim edildi.

Yıllar önce Türkiye’den kaçırıldığı iddia edilen, Boston Güzel Sanatlar Müzesi tarafından 1981’de bir Alman koleksiyonerden satın alındığı tarihten bu yana ABD’de sergilenen heykel biri motorlu iki polis ekibinin eşliğinde Antalya Müzesi’ne götürüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın girişimleri sonucu Türkiye’ye iade edilen heykel, 1980’de Antalya’nın Perge bölgesinde yapılan kazı sonucu bulunan alt kısmıyla birleştirilip, restore edildikten sonra sergilenmeye başlayacak.

Boston’a giden Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Murat Süslü hafta içi ABD’ye giderek heykeli teslim almıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorgun Herakles, Yorgun Herakles Antalya, Yorgun Herakles haberleri, Yorgun Herakles heykeli, Yorgun Herakles kaçırıldı, Yorgun HeraklesTürkiye, Yorgun Herkül,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları