Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yorgun Herkül yarın görücüye çıkıyor

08 Ekim, 2011 | 12:43

ABD’den üst yarısı getirilen Yorgun Herkül heykelinin alt kısmıyla birleştirme ve konservasyon (uzun süreli koruma) çalışmaları sona erdi.

Heykel yarın Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı törenin ardından Antalya Müzesi’nde sergilenmeye başlanacak.

Perge Antik Kenti’nde 1980 yılında yapılan kazılarla alt kısmı bulunan Yorgun Herkül heykelinin yurtdışına kaçırılan üst bölümü 25 Eylül 2011’de ABD’de sergilendiği Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nden Türkiye’ye getirilmişti. Birleşmiş Milletler’in New York’ta düzenlenen 66. Genel Kurulu’na katılan Tayyip Erdoğan’ın uçağıyla yurda getirilen heykel Ankara’nın ardından Antalya’ya gönderilmişti.

Heykelin 25 Eylül’den bu yana Antalya Müzesi’ndeki üst kısmıyla birleştirme ve konservasyon çalışmaları sona erdi. Antalya Müzesi’nde sergilenecek heykel Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı törenle ziyarete açılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Müzesi, Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Perge Antik Kenti, Yorgun Herkül, Yorgun Herkül Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları