Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yorgun Herkül yarın görücüye çıkıyor

08 Ekim, 2011 | 12:43

ABD’den üst yarısı getirilen Yorgun Herkül heykelinin alt kısmıyla birleştirme ve konservasyon (uzun süreli koruma) çalışmaları sona erdi.

Heykel yarın Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı törenin ardından Antalya Müzesi’nde sergilenmeye başlanacak.

Perge Antik Kenti’nde 1980 yılında yapılan kazılarla alt kısmı bulunan Yorgun Herkül heykelinin yurtdışına kaçırılan üst bölümü 25 Eylül 2011’de ABD’de sergilendiği Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nden Türkiye’ye getirilmişti. Birleşmiş Milletler’in New York’ta düzenlenen 66. Genel Kurulu’na katılan Tayyip Erdoğan’ın uçağıyla yurda getirilen heykel Ankara’nın ardından Antalya’ya gönderilmişti.

Heykelin 25 Eylül’den bu yana Antalya Müzesi’ndeki üst kısmıyla birleştirme ve konservasyon çalışmaları sona erdi. Antalya Müzesi’nde sergilenecek heykel Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı törenle ziyarete açılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Müzesi, Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Perge Antik Kenti, Yorgun Herkül, Yorgun Herkül Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları