Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yolcuların hayallerini süsleyen “İdeal Havaalanı”

02 Temmuz, 2013 | 10:40

Yolcuların hayallerini süsleyen “İdeal Havaalanı” Skyscanner, yolcuların havaalanlarında görmek istedikleri özelliklerle ilgili bir anket gerçekleştirdi.

10,000’i aşkın uluslararası katılımcıyla gerçekleştirilen ankette  ideal havaalanı nasıl olmalı sorusunun cevabı ortaya çıktı;

Yolcular en çok “sinema” istiyor. Sinemanın yanı sıra uyku bölmeleri, kitaplık, park ve güzellik salonu da seyahatseverlerin hayallerindeki havaalanında görmek istedikleri diğer özellikler.

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, 10.000’i aşkın seyahatsever ile yaptığı ankette, yolculara ideal havaalanında görmek istedikleri özellikleri sordu. Anket sonuçlarına göre seyahatseverlerin hayallerindeki havaalanında sinemadan uyku bölmelerine, kitaplıktan parka kadar pek çok özellik bulunuyor.

İlk Sırada Sinema

Ankete katılanların neredeyse yarısı (%49’u) havaalanlarında en çok sinema olmasını istediklerini belirtiyor. Yolcuların havaalanında geçirdikleri süreyi keyifli bir aktivitede harcamayı tercih ettikleri göze çarpıyor.

Uyku Bölmeleri Gözde

Geçtiğimiz ay Abu Dabi Havaalanı’nda uygulanmaya başlanan havaalanı uyku bölmeleri yolculardan oldukça ilgi görmüştü. Saatlik kiralanabilen uyku bölmeleri, özellikle uzun saatler boyunca seyahat eden yolcular için havaalanı otellerine oranla daha pratik ve hesaplı fırsatlar sunabiliyor. Ankete katılan seyahatseverlerin %36’sının oylarından da anlaşılacağı gibi uyku bölmesi uygulaması önümüzdeki dönemde diğer havaalanlarında da yaygınlaşacağa benziyor.

Havaalanı Kitaplığı 3. Sırada

Ankete katılan seyahatseverlerin %32’sinin tercihi ise tatile çıkmadan kitap ödünç alabilecekleri ve indikleri havaalanında kitabı bırakabilecekleri ortak bir kitaplık.

Diğer yandan ankete göre; havaalanlarında açık alan isteği de ön plana çıkıyor. %31’lik oranla 4. sırada yer alan açık park ve %12’lik oranla 9. sırada yer alan yapay sahil, seyahatseverlerin havaalanlarının kapalı ortamlarından uzaklaşmak istediklerinin göstergesi.

5. sırada yer alan güzellik salonu da tahmin edilebileceği üzere en çok kadın yolcuların ideali olarak yer alıyor. Kadın katılımcıların %45’inin oyunu alan ve yolculara ücretsiz makyaj malzemelerinin yanı sıra saç bakımı ve temizlik ürünleri sunabilen güzellik salonu, kadınların hayallerini süsleyen havaalanın bir numarası.

Ankete Katılanların “İdeal Havaalanında en çok istenilen ilk on özellik”;

Sinema – %49
Uyku Bölmeleri – %36
Kitaplık – %32
Açık Park Alanı – %31
Güzellik Salonu – %30
Çocuk Oyun Alanı – %21
Havuz – %20
Spor Salonu – %15
Yapay Sahil – %12
Bisikletler – %11

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
anket, İdeal Havaalanı, İdeal Havaalanı anketi, İdeal Havaalanı nasıl olmalı, İdeal Havaalanı özellikleri, Skyscanner, Skyscanner anket, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları