Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yolculardan el bagajı için 6 euro ücret alınmaya başlandı!

02 Kasım, 2018 | 16:15

Yolculardan el bagajı için 6 euro ücret alınmaya başlandı!

Yolculardan el bagajı için 6 euro ücret alınmaya başlandı. Kar marjını arttırmak isteyen, düşük maliyetli seferler düzenleyen havayolu şirketleri, yolcuların el bagajından da ücret almaya başladı.

Yolculardan el bagajı için 6 euro ücret alınmaya başlandı. Kar marjını arttırmak isteyen, düşük maliyetli seferler düzenleyen havayolu şirketleri, 1 Kasım’dan itibaren yolcuların el bagajından da ücret almaya başladı.

Yolculardan el bagajı için 6 euro ücret alınmaya başlandı

İrlanda merkezli havayolu şirketi olan Ryanair, 1 Kasım tarihinden itibaren yolcularından el bagajları için 6 euro ücret almaya başladı. Euronews’te yer alan habere göre, Ryanair’in getirdiği bu yeni düzenlemeye göre, uçakta yolculuk edecek olan misafirler el valizlerini koltukların üstlerinde bulunan dolaplara yerleştirmek için ek ücret ödemek zorunda.

Check-in işlemi öncesi kabin bagajlarına ödenecek ücretin 6 euro olduğu, kayıt sonrası 8 ile 10 euro arası olacağı açıklandı. Ancak koltuk altına yerleştirilen el çantaları ve küçük sırt çantalarından ise ücret alınmamaya devam edilecek.

Gerekçesi, zaman kaybını önleyecek!

Ryanair’den yapılan açıklamaya göre, “Yolcuların bagajlarını yerleştirirken zaman kaybına sebep olduklarını ve bu yeni düzenlemeyle bekleme sürelerini minimuma indirmeyi hedeflediklerini” ifade edildi.

Ancak bu durum yolcular tarafından tepki ile karşılandı. Tasarruf yöntemleriyle bilinen Ryanair’in yeni ek ücretleri karşısında yolculuk edenler büyük tepki gösterdi. Bu arada son aylarda, İrlandalı havayolu şirketi Ryanair’ın diğer çeşitli ek ücretlerle günde yaklaşık 5 milyon sterlin kazandığı ortaya çıkmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
6 euro, el bagajı, Euronews, Havayolu Şirketleri, İrlanda merkezli, Ryanair,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları