Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yoga ile gripten kurtulmak mümkün mü?

18 Ocak, 2016 | 09:30

Yoga ile gripten kurtulmak mümkün mü? Son günlerde herkesin mustarip olduğu grip salgınına karşı daha dirençli olmak için alternatif yollar / Yoga ile gripten kurtulmak mümkün mü?

Uzmanlar, son günlerde Sağlık Bakanlığı’nı dahi harekete geçiren grip salgınına karşı kendince tedbir almak isteyenlere yoga ve nefes egzersizlerini tavsiye ediyor.

Kendisi henüz yakalanmamış olsa bile yakınları, arkadaşları, komşuları arasında gripten mustarip olmayan yok. Son günlerin en can sıkıcı hastalığı gribe karşı daha dirençli olmak yoga ile mümkün. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Pilates ve Yoga eğitmeni Gülçin Ahkan, basit yoga ve nefes egzersizleriyle gribe karşı vucüdu dirençli hala getirmek mümkün.

Herkesin uygulayabileceği basit egzersizler ve nefes teknikleriyle metabolizmamızı canlandırmak, kasları ve iç organları çalıştırarak kan dolaşımını artırmak, organlara masaj yaparak toksinlerin atılmasını sağlamak mümkün!

Vacrasana pranayama: Dizüstü oturun. Kollarınızı kaldırıp ellerinizi kafanızın arkasında kenetleyin. Nefes verirken belden sağ tarafa doğru eğilin. Ama kollarınız ve gövdenizi öne eğilmesin. Nefes alırken dikey pozisyona geri dönün. 10 kere derin nefes alıp verin sonra anynı egzersizi sol taraf için yapın.

Ne faydası var? Akciğerler genişleyip temizleniyor, solunum rahatlıyor, kan dolaşımı hızlanıyor.

Şuddhi pranayama: Vacrasana duruşunda diz üstü oturun. Nefes vererek akciğerleri tamamen boşaltın. Yavaş yavaş derin nefes alıp verin. Sol elin parmaklarıyla sol burun kanadını kapatın. Karın kaslarını içe çekerek güçlü bir biçimde sağ burun deliğinden nefes verin. Kolunuzu indirin ve her iki burun deliğinden derin nefes alın. Sonra aynı şeyi sağ tarafa yapın.

Bu çalışmayı 5-15 tur yapıp dinlenin.

Ne faydası var? Sinüsler temizleniyor, tıkanıklıklar açılınca daha fazla oksijenle organizma canlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
grip salgını, Pilates, Pilates yoga, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı grip, yoga, yoga egzersizleri, Yoga nasıl yapılır, yoga sağlık,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları