Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yılın Otel Yöneticisi Recep Arısoy

05 Mart, 2010 | 11:02

2 Mart 2010 Salı tarihin de “ Turizm’e Yön Verenler “ Konferansının ilki Ege Üniversitesin de düzenlendi.

Konferansa profesyonel turizm otel yöneticisi  Recep Arısoy, Turizme Dair programının yapımcısı ve sunucusu Hüseyin Hakkı Kahveci, Re tur Genel Müdürü İskender Çayla katıldılar.

Konferansta tartışılan sorunlara Recep Arısoy’dan önemli çözüm önerileri içeren açıklamalar geldi.

Arısoy, “HD” Her şey Dahil sitemli satışları sadece yatak kapasitesi ve pax sayısı yüksek olan tatil köylerin de yapılmasını, yatak kapasitesi yüksek olmayan yerlerde yasal düzenlemeler yapılarak kaldırılması gerektiğini söyledi.

Arısoy bu uygulama yapıldığı takdir de hem ülke turizm gelirin de büyük artış olacak hem de kişi başı döviz gelirinin yükseleceğini açıkladı. Arısoy ayrıca tatil köylerin de sürkilasyonun fazla olması nedeni ile işletmeci maliyetlerinin düşeceği ve işletmelerin de zarar etmeyeceğini söyledi.

Personel istihdam sorununa da değinen Recep Arısoy “bu sorun sektörün en büyük sorunudur bu sorunu kesinlikle kökten çözmemiz gerekiyor çünkü bu sorun sadece sahil otellerini değil sahil otelleri ile birlikte şehir otellerini de çok ciddi etkiliyor. Arısoy sahil otellerin de her yıl 150 ile 200 bin arasın da çalışan personellerin iş akidleri veriliyor, iş akidleri verilen personeller şehir otellerine akın ediyorlar, şehir otelleri İK departmanları da bu konu da çok zorluğa ve çelişkiye düşüyorlar. Şehir otelciğindeki personel kalifiyesizliği sahil otellerin de çalışan iş akidleri verilen çalışanlar ile çözümlemeye çalışıyorlar hal böyle olunca yanlış kararlar veriliyor ve İK departmanları ve otel yönetimleri zor duruma düşüyor. Çünkü çalışanlar iş mülakatların da sahil otellerin de çalıştıklarını bazen beyan etmiyorlar bu nedenle işe alınıyorlar. İşe alınan personel sezon açılacağı zaman yaklaşınca ise istifa ediyorlar. Bu personel sirkülasyonu şehir otellerin de her yıl yaşanıyor bu sorundan dolayı hem sahil otelleri kadrolarını kuramıyor hem de şehir otelleri kadrolarını kuramıyor. Bu sorun ile ilgili benim önerim ise şu? Sahil çalışanlarına işletmeler maaşların% 50 sini ödesin devlette bu işletmelerden vergisini almasın.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Genel Müdürü İskender Çayla, Her şey dahil, Her şey Dahil Sitemi, İskender Çayla, Recep Arısoy, Recep Arısoy Haberleri, Recep Arısoy Kimdir, Recep Arısoy Otel Yöneticisi, Turizme Dair Hüseyin hakkı Kahveci,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
05 Mart, 2010

Yilin Otel Yöneticisi olarak
secilen Recep Arisoy beyi Teb
rik ediyorum.Aynen düsünceleri
ne katiliyor ve destekliyorum.
Otel Isletmeleri hepsini uygu
laya bilmeli AI-HP-ODA KAHVAL
TI VE Yanliz ODA Seklinde müm
kün.AI- Uygulayan cok oteller
de meyva suyu hatta dogru dür
üst kahve ve Kokteyl icmek mü
mkün degil.Oda Kahvalti veya
yarim pansiyon olur ise Otel
fiatinda otomatikman bir ucuz
lama olacaktir.Fakat Restoran
ve Kafeteryalar dolup tasacak
tir.Kanarya Adalari butür uygu
lamayi cok güzel hallediyor.
Kanarya Adalarinda ODA Ücretle
ri 10.- € dan basliyor.AI- Cok
otellerden kalkmasi ve yerie
HP- gelmesi gerekir.Fakat Tür
kiyede AI-HP ye dönmesi cok
zor bizde Ticaret anlayisi bu
na müsait deyil fakat yinede
kötümser olmamak gerekir.Otel
Isletmecilerine Tavsiyem bu me
vzu üzerinde düsünmeleri ve de
vamli Tartismalari,Tartismalar
i,Tartismalari ve sonunda cika
cak güzel sonuclari uyglamala
ri.IYI SEZONLAR BASARILAR.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 5th, 2010 at 13:39 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları