Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yıldıztepe Kayak Merkezi kayakseverler ile buluştu

08 Şubat, 2010 | 09:59

Yıldıztepe Kayak Merkezi Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Çankırı’nın Ilgaz Dağı’ndaki Yıldıztepe Kayak Merkezi’nin yeni açılan pisti, Vali Şemsettin Uzun ile birlikte Çankırılı sporcular eşliğinde ilk kez kayarak geçildi.

Yıldıztepe Kayak Merkezi’ne bir yürüyüş düzenleyen Türkiye Dağcılık Federasyonu Çankırı Temsilcisi ve İl Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar ile Çankırı Dağcılık Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Kulübü Başkanı Şima Dede, yeni güzergaha telesiyej olmadığı için yürüyerek çıkıp, kayarak indi.

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun’un da katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Duvan, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Müftüsü Yalçın Topçu ile Çankırı ve Kastamonu’dan 30 sporcu katıldı.

Sabah başlayan ve yoğun kar yağışı altında gerçekleştirilen tırmanışın tamamlanması üzerine Yıldız Kule’de verilen kısa mola sonrası kayak ekibi, Vali Şemsettin Uzun ve beraberindeki heyetle birlikte açılan 4 bin 700 metrelik yeni pisti kayarak inen ilk sporcular oldular.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ilgaz Kayak Turları, Yıldıztepe Kayak Merkezi, Yıldıztepe Kayak Merkezi Haberleri, Yıldıztepe Kayak Merkezi Ilgaz, Yıldıztepe Kayak Merkezi Pisti, Yıldıztepe Kayak Merkezi Şemsettin Uzun,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları