Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yıldızlar Roma’da sahaya indi

02 Eylül, 2014 | 12:47

Arjantinli eski futbolcu Javier Zanetti’nin 1 Eylül Dünya Barış Günü için organize ettiği Dinler Arası Maç, Roma Olimpiyat Stadı’nda yapıldı.

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus’un verdiği ilhamla Arjantinli eski futbolcu Inter Kulübü Başkan Yardımcısı Javier Zanetti’nin hayata geçirdiği “Barış için Dinlerarası Maç”, Roma Olimpiyat Stadı’nda yapıldı.

NationalTurk’un haberine göre, maçta dünya futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran Arjantinli efsane Diego Maradona’dan, İtalyan Roberto Baggio, Kolombiyalı Carlos Valderrama, Ukraynalı Andriy Shevchenko, Türk milli futbolcu Emre Belözoğlu’na kadar 50 oyuncu forma giydi. Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü Gerardo Martino maçta “PUPI” takımının, İngiltere Premier Ligtakımlarından Arsenal’i çalıştıran Fransız Arsene Wenger ise Scholas takımının teknik direktörlüğünü üstlendi.

Mücadeleyi PUPI takımı 6-3 kazandı. PUPI takımına gümüş rengindeki zeytin ağacı kupası verildi.

Bu arada, maçı kazanan Pupi takımında 31. dakikada oyuna dahil olan milli futbolcu Emre Belözoğlu, ilk yarının sonuna kadar forma giydi. Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona ise 90 dakika sahada kaldı.

Haberin Devamı İçin Tıklayın…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 Eylül, 1 Eylül Dünya Barış Günü, Andriy Shevchenko, Carlos Valderrama, Diego Maradona, Dinler Arası Maç, Dünya Barış Günü, Javier Zanetti, Javier Zanetti haberleri, Javier Zanetti inter, Papa Franciscus, Papa Franciscus dinler arası maç, Papa Franciscus roma, Roberto Baggio, Roma, Roma Olimpiyat Stadı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları