Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yıldız Dağı, kış turizmine kazandırılıyor

28 Kasım, 2012 | 20:18

Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Yıldız Dağı’nın kış turizmine kazandırılması projesiyle ilgili Sivas Valisi Zübeyir Kemelek bir açıklama yaptı.

Kemelek, “Yıldız Dağı’nın 10 buçuk milyon lira ödeneği var. Yol çalışması için iş makineleri gitti. Önümüzdeki sezon orada kapsamlı bir çalışmaya başlayacağız. Projesi de Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek kurulunda onay bekliyor.” dedi.

İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Sivas Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısında konuşan Vali Zübeyir Kemelek, “Köy altyapılarının yapılması, bakım onarımlarının gerçekleştirilmesi, okul ve içme suyu gibi işleri Köylere Hizmet Götürme Birliği marifetiyle yapmaktayız. Bunun hem pratik faydaları var hem de daha kısa sürede daha ucuza yapma imkanları var. O nedenle Köylere Hizmet Götürme Birlikleri son derece fonksiyonel bir kurum olmaktadır.” dedi.

Sivas merkez köylerinin sayı itibariyle birçok ilden fazla olduğunu vurgulayan Vali Kemelek, “Türkiye’de hiçbir ilçenin 150 köyü yoktur. Sivas’ın merkez ilçesinin 150 tane köyü var. Bu epey bir yekün oluşturmaktadır. Dolayısıyla Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin çok güçlü ve donanımlı bir birlik olması gerekiyor.” diye konuştu.

Kış turizmine kazandırılması planlanan Yıldız Dağı Projesine de değinen Vali Kemelek, şöyle konuştu:

“Yıldız Dağı’nın 10 buçuk milyon lira ödeneği var. Yol çalışması için iş makineleri gitti. Önümüzdeki sezon orada kapsamlı bir çalışmaya başlayacağız. Projesi de Kültür ve Turizm Bakanlığı yüksek kurulunda onay bekliyor. Bölgedeki turizm alanının canlanması zaman istiyor. En yakın Kayseri’ye bakarsanız yıllardır altyapı çalışmalarını sürdürüyorlar. Erciyes’in Kayseri’ye getirisi yeni olmaya başladı. Biz daha başlangıç dönemindeyiz. O bölgede daha çok işimiz var. Tabi bu çalışmalar o hattaki köylerimizin ulaşımına da çok olumlu katkıda bulunacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes, Kayseri, Kış Turizmi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sivas, Sivas Valisi, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Sivas Yıldız dağı, Turizm, Vali Kemelek, Yıldız Dağı, Yıldız Dağı kış turizmi, Yıldız Dağı Projesi, Yıldız Dağı turizm, Zübeyir Kemelek,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları