Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yıldırım Külliyesi’nin turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı

29 Aralık, 2012 | 13:24

Yıldırım Külliyesi turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı Bursa’nın Yıldırım ilçesine adını veren Yıldırım Külliyesi ve çevresinin düzenlenerek turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Yıldırım Külliyesi’ne çıkan Yıldırım Caddesi ile Çukur Mescit’in bulunduğu Çukur Sokak’ın kesiştiği noktadaki 3 binayı yıktı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım’da yapılacak restorasyon çalışmaları ve çevre düzenlemeleriyle Yıldırım Külliyesi ile civarının örnek bölge olacağını söyledi. Başkan Altepe, Yıldırım Külliyesi´ne çıkan caddenin düzenlenmesiyle turizm değerinin de artacağını belirterek, Bursa´nın tüm ilçelerinde çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Plan üzerinde bulunmasına rağmen bugüne kadar yapılmamış yolların açılması, yeşil ve sosyal donatı alanlarının oluşturulması ve tarihi eserlerin ortaya çıkartılması konusuna büyük önem verdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Yıldırım Caddesi ile Çukur Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan bu 3 bina, planda yol olarak gözüküyor. Kamulaştırma işlemleri tamamlanan binaları yıkarak, bölgedeki trafiğe nefes aldırmış olacağız.” diye konuştu.

Çalışmaların Yıldırım Külliyesi ve çevresinde devam edeceğini kaydeden Altepe, tüm düzenlemeler bittiğinde bölgenin Yıldırım’a değer katacağını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa Büyükşehir Belediyesi, bursa külliyesi, Bursa Turizm Haberleri, Bursa Yıldırım, Recep Altepe, Turizm Haberleri, Yıldırım Külliyesi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları