Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yıldırım açıkladı: Erbil’e uçuş yasağı kaldırıldı

23 Mart, 2018 | 18:19

Yıldırım açıkladı: Erbil'e uçuş yasağı kaldırıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Erbil Havalimanı’na olan uçuş yasağının kaldırıldığını açıkladı. Başbakan Yıldırım, “Kuzey Irak referandumundan sonra hava sahasını kapatmıştık. Şimdi Irak merkezi hükümeti hava sahasını açtı. Biz de aynı doğrultuda hava sahamızı bugün itibarıyla açıyoruz” ifadesini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, “Kuzey Irak referandumundan sonra hava sahasını kapatmıştık. Irak merkezi hükümeti hava sahasını açtı. Biz de aynı doğrultuda hava sahamızı bugün itibarıyla açıyoruz” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada, “Malum hiçbir şekilde uygun görmediğimiz Kuzey Irak referandumundan sonra hava sahasını kapatmıştık. Şimdi Irak merkezi hükümeti hava sahasını açtı. Biz de aynı doğrultuda hava sahamızı bugün itibariyle açıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Süleymaniye’ye herhangi bir uçuş gerçekleşmeyecek”

Yıldırım, “Bugün itibarıyla Türkiye ve Avrupa’dan Erbil’e sivil amaçlı ticari uçuşlar gerçekleştirilebilecek. Ancak Süleymaniye’ye herhangi bir uçuş gerçekleşmeyecek. Çünkü Süleymaniye’de ülkemize yönelik terör örgütünün faaliyetleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Bugün itibarıyla akşama doğru hava sahası açılmış olur.
Sefer planlaması THY ve diğer havayollarının planlamasına göre gerçekleşecek. Bundan sonra da tehdit nerede gözükürse, belirgin hale gelirse oraya da operasyon yapma hakkımız saklıdır.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
"Süleymaniye Havalimanı, Başbakan Binali Yıldırım, Erbil Havalimanı, Kuzey Irak referandumu, Uçuş yasağı kalktı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları