Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yılda 20 Hint düğünü hayal değil!

20 Kasım, 2018 | 11:35

Yılda 20 Hint düğünü hayal değil!

TÜRSAB’ın destek verdiği etkinliği kapsamında 50’den fazla ülkeden 200’e yakın tur operatörü Türkiye’ye geldi. Etkinliğe Hindistan’ın büyük düğün organizatörleri, grup kültür ve dini turlar düzenleyen operatörler katılırken, Türkiye’de yılda 20 Hint düğünün yapılmasının hayal olmadığı ifade edildi.

Dünya genelinde 100 milyon turistin seyahatini sağlayan 50 ülkeden 200 tur operatörü Türkiye’ye geldi. Son yıllarda Türkiye’de yaptıkları düğünlerle gündeme gelen Hindistan‘ın en önemli tur operatörlerinin de yer aldığı programa katılanlar, düğün turizmi ile birlikte Türkiye’nin turizm potansiyelini keşfetmeye başladı.

Yılda 20 Hint düğünü hayal değil!

Workshop Travelshop tarafından İstanbul’da düzenlenen “B2B Luxury MICE Workshop” etkinliğine Hindistan’ın büyük düğün organizatörleri, grup kültür ve dini turlar düzenleyen operatörler de katıldı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye’ye gelen 200 tur operatörünün önemli bir bölümünün düğün organizasyonu yaptığını ifade etti.

Türkiye’deki Hint düğünlerinde ortalama 1,5 ila 5 milyon dolar arasında harcama yapıldığını söyleyen Firuz Bağlıkaya, düğün ile seyahati birleştiren bu organizasyonların Türkiye ekonomisine ciddi miktarda döviz katkısı sağladığını belirtti.

Bu yılın ilk 9 ayında Hindistan’dan gelen turist sayısında yüzde 84 artış yaşandığını belirten TÜRSAB Başkanı, “2020’de 1 milyon Hintli turist hedefimiz var.” dedi. Bağlıkaya ayrıca, etkinlik kapsamında gelen tur operatörlerinin Kapodakya, İzmir, Bodrum, Çanakkale ve Orta Karadeniz’i gezeceğini sözlerine ekledi.

Yüzde 60'ı düğün planlayıcısı

Yüzde 60’ı düğün planlayıcısı

WorkShop TravelShop ve TravelShop Türkiye Müdürü Murtaza Kalender ise, yüzde 60’ı düğün planlayıcısı olan bu operatörlerin 100 milyondan fazla insanı yurt dışına yolladığını belirterek, etkinlikte Hindistan’ın en büyük 5 tur operatöründen olan Yatra ve Mercury’nin üst düzey yöneticilerinin de hazır bulunduğunu ifade etti.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Hindistan Turları sizi bekliyor.

Kalender, “Şu anda düğünü olup, otelleri görmek isteyen firmalarda var. Türkiye’yi; Hindistan ve Asya pazarında çok cazip görüyorlar. Çünkü Türkiye’de aradıkları her şey var. Doğa, kültür, tarih gibi turistlerin yurt dışında bulamadığı birçok şeyi Türkiye’de buluyorlar.” şeklinde konuştu.

“Lokasyon ve otel arayanlar var”

Tur operatörlerinin, Türkiye’deki firmalarla iş birliği yaparak pazar paylarını geliştirmeyi planladığını söyleyen Kalender, bunlar içinde düğün işini üstlenmiş, bunun için lokasyon ve otel arayanların bulunduğunu belirtti. Kalender, Hindistan’dan yılda 20 düğünün Türkiye için hayal olmadığını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
B2B Luxury MICE Workshop, Düğün Turizmi, Firuz Bağlıkaya, Hindistan, hint düğünü, Hintli turist, Mercury, Murtaza Kalender, TURSAB Başkanı, Workshop Travelshop, Yatra,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları