Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yılbaşı’nda Uludağ’da kar yok

28 Aralık, 2010 | 13:27

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ, bu yılbaşına kar yağışsız girecek.

Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, Uludağ oteller bölgesinde kar kalınlığı 40 santimetre olarak ölçüldü.

Bir ara 60 santimetreye kadar çıkan kar kalınlığı, havanın da ısınması ile 40 santimetreye kadar düştü.

Hava sıcaklığının 7 derece civarında seyrettiği Uludağ’da, açık havaya rağmen zaman zaman sisin etkili olduğu belirtildi. Uludağ’da gün içinde aralıklarla yağış beklenirken, özellikle akşama doğru kar geçişinin etkili olacağı kaydedildi.

Yağışın yarın da aralıklarla devam edeceği, ancak çarşambadan sonra yerini açık ama soğuk bir havaya bırakacağı bildirildi.

Pazar gününe kadar açık bir havanın hakim olacağı Uludağ’da tatilciler yeni yıla kar yağışsız girecek. Ancak soğuk bir havanın hakim olacağı kayak merkezinde, hava sıcaklığının ise yılbaşında ortalama gece eksi 8, gündüz ise eksi 1 civarında olacağı kaydedildi. Bursa merkezinde ise bugün aralıklarla sağanak yağış beklenirken, yüksek yerlerde akşama doğru kar geçişlerinin etkili olabileceği kaydedildi. Pazar gününe kadar yağış beklenmeyen kentte hava sıcaklığı düşecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Uludağ, Kar Tatili, Kış turizmi Uludağ, Uludağ Kar, Uludağ Tatil, Yılbaşı Kar Tatili, Yılbaşı Uludağ Kar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları