Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yılbaşı turlarına erken rezervasyon dopingi!

08 Aralık, 2014 | 10:54

yilbasi-turlari-erken-rezervasyon Erken rezervasyon avantajı yılbaşı turlarına ilgiyi en üst seviyeye çıkardı. Erken rezervasyon ile yüzde 50 indirimli tatil imkanına kavuşan seyahatseverler, 5 günlük yılbaşı tatilinde tur paketlerine yoğun ilgi gösteriyor.

Yılbaşının perşembe günü başlayacak olmasını fırsat bilenler, yeni yıla moral depolayarak girmek için cumayı da tatile dahil edip yılbaşı tatilini 5 güne çıkardı. Milliyet’in haberine göre; Erken rezervasyon avantajıyla, liste fiyatlarının yarısına tatil yapma imkanı bulanlar, yılbaşı turlarını geçen yıla göre yüzde 20 oranında artırdı. Geçen yılbaşında 100 bin kişi tatile çıkarken, bu yıl 120 bin kişi yeni yılı tatilde karşılayacak.

Yılbaşına yurtiçinde gireceklerin ilk adresi Uludağ, Kartalkaya, Sapanca, Abant, Afyon, Antalya olacak. Yurtdışındaki tercihler ise Roma, Venedik, Barselona, Paris, Benelüks, Viyana, Prag, Amsterdam, Beyrut, New York, Phuket olarak sıralanıyor.

‘Yüzde 50’si doldu’

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, yılbaşı rezervasyonlarının yüzde 50’sinin daha aralık ayı başında dolduğunu söyledi. Ulusoy, şöyle konuştu:

“Yılbaşı yaklaştıkça talebin daha da artmasını bekliyoruz. Yılbaşı turlarında fiyatlar, konaklanacak otele ve oteldeki konserlere göre değişiklik gösteriyor. Yılbaşında tatile çıkacak olan bir kişinin 4 gecelik paket tur programı için ödemesi gereken ücret 800 liradan başlayıp 5 bin liraya kadar çıkabiliyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amsterdam, Barselona, Başaran Ulusoy, Benelüks, Beyrut, New York, New York yılbaşı turu, Paris, Phuket, Prag, Roma, Roma yılbaşı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, ucuz yılbaşı tatili, Venedik, Venedik Yılbaşı, Venedik yılbaşı turu, Viyana, Yılbaşı tatili, yılbaşı tatili 2014, yılbaşı tatili nereye gidilir, Yılbaşı tur fiyatları, Yılbaşı Turları, Yılbaşı Turları 2015, Yılbaşı turları erken rezervasyon, Yılbaşı turları indirim, Yılbaşı turları rezervasyon,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları