Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yılbaşı Rio’da bir başka güzel (Video)

21 Kasım, 2014 | 10:57

Rio Yılbaşı

Dünyada yılbaşının en coşkulu kutlandığı yerlerin başında gelen Rio’da yılbaşı hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Brezilya’nın bu muhteşem karnaval şehrinde yılbaşı kutlamak bir ayrıcalık. Rio yılbaşı partisi mest ediyor / İşte muhteşem görüntüler (Video)

Rio’da yılbaşı gecesi neredeyse tüm şehir ışıklarla aydınlanıyor. Rodrigo de Freitas gölünün ortasında 85 metrelik ışıklarla süslü bir yılbaşı ağacı karşılıyor sizi. Özellikle oteller yılbaşı karnavallarıyla turistlere unutulmaz bir eğlence imkanı sunuyor. Samba ve eğlenceye doymak isteyenler yılbaşına özel düzenlenen karnavallarla aklınızı başınızdan almaya hazırlanıyor!

Rio’da yılbaşı kutlamak isteyenler Copacabana plajına adeta akın ediyor. Tabi ki havai fişeksiz yılbaşı kutlaması olmaz. Ama burası hem aktivite, hem eğlence, hem hava koşulları göz önünde bulundurulduğunda yılbaşı kutlamak için en ideal şehirlerden biri.

Rio’da yılbaşı kutlamalarından müthiş görüntüler (Video)

Ekşi Sözlük’ten Turquinho rumuzlu kullanıcı Rio yılbaşı gecesini şöyle anlatıyor;

“Akşam yemeğinden sonra yürüyerek veya metro ile copacabana plajına yeni yılda uğur getirmesi amacıyla iç çamaşırlarına kadar beyazlar giyinmiş akın akın gelen milyonlarca Rio’lu ile birlikte kumsala inilir. İsteyenler iki kilometrede bir kurulmuş sahnelerin yakınında Brezilya‘nın en iyi ve ünlü ses sanatçılarının verdiği şovları ücretsiz olarak izler, isteyenler kumsalın daha sakin bir yerinde okyanusun tadına doyulmaz dalgalarının sesini dinler ve belki de yaz mevsimi olmasından istifade ederek geceleyin kendini dalgaların kollarına bırakır. Gece yarısına doğru yılbaşını kutlamak için alınan içecekleri hazır ederken milyonlarca kişinin birlikte yaptığı geri sayıma katılınır ve tam gece 12’de dünyanın en büyük havai fişek gösterisi izlenir. 20 dakika süren havai fişek patlamalarından sonra her tarafı kaplayan dumanların içinden eve dönmek için yola düşülür. İsteyen sabaha kadar kumsalda içer, sızar ve ertesi gün 38 derecelik güneşin altında yanarak uyanır. Keyiflidir.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, brezilya yılbaşı, brezilya yılbaşı video, copacabana yılbaşı, copacabana yılbaşı partisi, rio, rio video, rio yılbaşı, rio yılbaşı video, rioda yılbaşı, yılbaşı brezilya, yılbaşı rio, yılbaşı rio parti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları