Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

‘Yeşil Yıldız’ ödülü almaya hak kazanan Çevre Dostu tesislere 7 milyon liralık destek!

04 Ekim, 2018 | 15:30

‘Yeşil Yıldız’ ödülü almaya hak kazanan Çevre Dostu tesislere 7 milyon liralık destek!

‘Yeşil Yıldız’ ödülü almaya hak kazanan Çevre Dostu tesislere 7 milyon liralık destek geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, çevreyle dost uygulamaları nedeniyle ‘Yeşil Yıldız’ ödülü almaya hak kazanan 464 konaklama tesisine bu sene 7 milyon 103 bin 375 TL’lik enerji desteği sağladı.

‘Yeşil yıldız’ sahibi işletmeleri elektrik enerjisi desteğiyle teşvik eden ve “Yeşil turizm” anlayışını Türkiye’de yaygınlaştırmayı hedefleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de en çok “yeşil yıldız” belgesine sahip olan tesislerin bulunduğu illerin başında sırasıyla Antalya, İstanbul, Muğla, İzmir ve Ankara geliyor.

‘Yeşil Yıldız’ ödülü almaya hak kazanan Çevre Dostu tesislere 7 milyon liralık destek

Bu yıl itibarıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ‘Yeşil Yıldız’ almaya hak kazanan, otellerin de içerisinde olduğu tesislerin sayısı 464’e ulaştı. Habertürk’ün haberine göre, söz konusu tesislere eylül ayı itibarıyla aktarılan toplam enerji desteği ise 7 milyon 103 bin 375 TL’ye ulaştı.

Tesislerin bu belgesi alabilmesi için ise bir çevre politikası ve eylem planları, uluslararası alanda kabul gören çevre yönetim sertifikaları, su tüketim miktarı, oda aydınlatmaları, yenilenebilir enerji alanındaki çalışmaları gibi pek çok faaliyetlerden geçmesi gerekmekte.

Belirlenen kıstaslardan yeterli düzeyde puanı almayı başaran tesisler ‘Yeşil Yıldız’ belgesine sahip olabiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çevre Dostu tesis, Enerji desteği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yeşil turizm, Yeşil Yıldız,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları