Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeşil Tur ile Uludağ’ı keşfedecekler

10 Haziran, 2011 | 18:14

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Mavi Tur’ ve tarihi mekanlara yapılan gezilerin ardından gerçekleştirilen ‘Yeşil Tur’ ile Uludağ’ın güzelliklerini vatandaşlara tanıtacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinden biri olan ‘Uludağ’a Yeşil Tur’, Atatürk Kongre Kültür Merkezi önünde yapılan törenle kamuoyuna tanıtıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı konuşmada, Bursa’nın değerlerini tüm vatandaşlara tanıtmayı ilke edindiklerini ifade etti. Mavi Tur ile Gemlik ve Mudanya’yı Bursalılara tanıttıklarını, tarihi mekanların gezileriyle de kentin kültürel ve tarihi mirasının vatandaşlara sunulduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Bursalılar olarak bu kentin nimetlerinden yeterince yararlanamıyoruz. Bu güzel kentin değerlerini herkesin görmesi ve bilmesi gerekiyor. Bursalılar, Bursa’yı tanımadan diğer şehirleri ve ülkeleri görmeyi istiyorlar. Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlara Bursa’yı tanıtmak adına çeşitli turları gerçekleştirdik. Bugün yeşil tur ile de Uludağ’ı tanıtacağız.” dedi. Başkan Altepe, daha sonra Yıldırım ilçesi Hacivat ve Mehmet Akif Ersoy mahallelerinden yeşil tura katılan yaklaşık 90 kişiyi el sallayarak Uludağ’a uğurladı.

‘Uludağ’a Yeşil Tur’ programı, yaz süresince her gün 90 kişiyi Uludağ’ın güzellikleriyle buluşturacak. İnkaya, Yiğitali, Oteller Bölgesi, Dolubaba Türbesi, Bakacak gibi noktaların tanıtılacağı gezi kapsamında Sarıalan’da piknik de yapacak olan vatandaşlar, güzel bir günde doğa turu yapmanın keyfini çıkaracak.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Dolubaba Türbesi, İnkaya, Mavi tur, Oteller Bölgesi, Recep Altepe, Uludağ Yeşil Tur, Uludağ Yeşil Tur programı, Yeşil Tur, Yeşil Tur Uludağ, Yiğitali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları