Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeşil pasaporta vizenin kalkmasıyla Yunan Adaları daha da hareketlendi

30 Temmuz, 2010 | 14:32

Yunanistan’a yeşil pasaporta vizenin kalkmasıyla özellikle Yunan adaları en hareketli dönemini yaşamaya başladı.

Yunan Adaları’ndan Kos en çok ilgi gören adaların başında geliyor. Bodrum’dan yaklaşık 50 dk’lık bir feribot yolculuğu ile ulaşılabilen adanın bembeyaz kumlu plajları, mor ve pembe begonvillerle süslü beyaza boyanmış evleri, eğlencesi, denizi insanları cezbediyor.

Yeşil pasaport sahiplerine vizenin kaldırılmasıyla Türkiye’den yoğun bir talbin olduğu Yunan Adaları’nın başında Kos, Rodos, Symi, Santorini, Mykonos ve Midilli geliyor.

Yakın oluşu sebebiyle en çok rağbet gören Kos adası, ünlülerinde tatillerini geçirdikleri bir destinasyon. Mehmet Ali Erbil, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Erdal Özyağcılar, Neco, Fatih Ürek gibi ünlüler genelde eğlencesi ile de meşhur olan Kos adasını tercih ediyorlar.

Ada deniz mahsülleri bakımından oldukça zengin. Kos Adasında geceliği 25 Euro’dan 200 Euro’ya kadar otel bulmak mümkün.

Kos Adasından feribotla geçilebilen Symi adası da Yunan Adaları’nın en şirini diyebiliriz. Symi küçük bir ada olduğundan genellikle 2 yada 3 gece konaklamalar için uygun.Symi Adası denizi ve farklı doğası ile her yıl bir çok ünlü simayı da ağırlıyor. Ürdün Kralı Abdullah ve eşi Kraliçe Rania, Jacqueline Kennedy Onassis, Dustin Hoffman, Sarah Jessica Parker, Ahmet Ertegün, Sezen Aksu, Hülya Avşar, Jasques Chiraci, George Bush, Tom Hanks, Arielle Dombasle, Bernard-Henri Levy, Ayhan Sicimoğlu, Nehir Erdoğan, Özgür Çevik gibi birçok ünlü isim Symi Adasını çok seviyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kos Adası, Kos Adası Turları, Kos Balayı, Kos Turu, Simi adası, Symi Adası, Symi Adası Ünlüler, Yeşil Pasaport, Yeşil Pasaport Sahipleri, Yeşil Pasaport Vize, Yeşil Pasaport Vize Yok, Yeşil pasaport Yunanistan Vize, Yunanistan Kos Adası, Yunanistan yeşil pasaport, Yunanistan Yeşil Pasaport Vize, Yunanistan yeşil pasaporta vize,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları