Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeşil Pasaport sahiplerine müjde! Portekiz vizesi kaldırıldı

06 Nisan, 2011 | 15:23

Yeşil Pasaport sahiplerine müjde! Portekiz vizesi kaldırıldı

Portekiz Yeşil ve Gri Pasaport sahiplerine vize muafiyeti uygulamasını başlattı.

İşte Portekiz Büyükelçiliği ‘nden yaplan basın açıklaması:

Ankara’daki Portekiz Büyükelçiliği, Portekiz Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında 14 Temmuz 2010 tarihinde imzalanan Hususi ve Hizmet Pasaport Hamillerine Vize Muafiyeti Anlaşması uyarinca, Hususi (Yesil) ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi Türk vatandaşlarından Portekiz’e ziyaretleri için 30 Mart 2011 tarihinden itibaren vize talep edilmeyecegini bildirmekten memnuniyet duyar.

Anılan anlaşma çerçevesinde, hizmet ve hususi pasaport hamili Türk ile hususi pasaport hamili Portekiz vatandaşları altı ay içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için karşılıklı olarak vizeden muaf kılındı.

Ayni zamanda, Portekiz ve Macaristan Büyükelçilikleri arasında yakın tarihte imzalanan anlaşma uyarınca, 15 Mart 2011 tarihinden itibaren İstanbul’daki Macaristan Konsolosluğu’nun da Portekiz’i ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşi başvuru sahiplerinin vize başvurularını kabul etme yetkisine sahip olduğunu bildirmekten memnuniyet duyar. Bu anlaşma İstanbul ve çevresinde yaşayan başvuru sahiplerine yardım amaçlıdır.

Vize başvurusu sırasında ibraz edilecek gerekli belgeler Portekiz Büyükelçiliği’nin websitesinde belirtilen belgelerle aynıdır. Bu belgeler, İstanbul’daki Macaristan Konsolosluğu’nda kullanılan çalışma dillerinden birine (örneğin İngilizce veya Türkçe) çevirilmelidir. Çeviri masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır. Diğer ülkelerin vatandaslari için konsultasyon gerekli olduğu durumlarda, istişare temsil eden devlet (Macaristan) tarafından yapılacaktır. Vize ücreti Macaristan otoritelerince alınacaktır. Ankara’daki Portekiz Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü vize başvurularını kabul etmeye devam edecektir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Portekiz Büyükelçiliği, Portekiz vizesi, Yeşil Pasaport, Yeşil pasaport Portekiz, Yeşil Pasaport Sahipleri, Yeşil Pasaport Vize,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
gh
22 Mayıs, 2011

Portekiz konsolosluğunun sayfasında yeşil pasaport için vize gerektiği yazıyor.demek ki henüz bu karar uygulamaya girmemiş.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mayıs 22nd, 2011 at 14:17 gh mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları