Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeryüzü Doktorları’ndan Seyahat Sağlığı Eğitimi

18 Eylül, 2014 | 10:14

KURSU Yeryüzü Doktorları, çok sık seyahat eden işadamları, vatandaşlar, özellikle Kurban organizasyonları için Afrika’ya gidecek gönüllüler ve basın mensupları için Seyahat Sağlığı Eğitimi düzenliyor.

Afet Yöneticisi, İlk Yardım ve Seyahat Sağlığı Eğitimlerini geleneksel hale dönüştüren Yeryüzü Doktorları, başta Ebola olmak üzere salgın hastalık riskine karşı, ‘Seyahat Sağlığı Eğitimi’ düzenliyor. Eğitimler, çok sık seyahat eden işadamları, vatandaşlar, özellikle Kurban organizasyonları için Afrika’ya gidecek gönüllüler ve basın mensupları için hayati önem taşıyor.

Ebola, tüm dünya için tehlike arz etmeye devam ediyor. Afrika’da 1.400’ü aşkın insanın ölümüne yol açan Ebola salgınını Gine, Liberya, Nijerya ve Sierra Leone’de sık görülüyor.

20 Eylül cumartesi günü Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Topkapı Yerleşkesi’nde saat 10.00 başlayacak olan eğitim İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji AD Uzm. Dr. İlker İnanç Balkan, Acil ve Afet Derneği Genel Başkanı Dr. İlhan Öztürk ve ilkyardım eğitmeni Ersen Saraç tarafından verilecek.

Tropikal hastalıklar, bulaşıcı hastalıklardan korunma ve genel hijyen, pratik koruyucu tedbirler, seyahat sağlık kiti hazırlama, risklerle karşılaşıldığında başvurulacak tedbirler ve ilkyardım konularında verilecek olan eğitim, yolculuk sürecinde karşılaşılacak risklerin azaltılmasına yardımcı olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afet Yöneticisi, Afrika, afrika ebola, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Ebola, Ebola nedir, Ebola salgını, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, İlk Yardım ve Seyahat Sağlığı Eğitimleri, Seyahat Sağlığı Eğitimi, Yeryüzü Doktorları, Yeryüzü Doktorları afrika, Yeryüzü Doktorları eğitim,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları