Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yerli Turistin Ucuz Otel ve Tatil Bölgeleri Seçiyor; Gelirler Düşüyor

20 Ekim, 2017 | 11:13

Turizm Yerli Turist

Turizmde toparlanma sürse de bu durum gelirlere yansımadı. İlk 6 ayda turizm geliri yüzde 2.8 düştü. Yerli turist ucuz otele yöneldi. Yerliden elde edilen gelir yüzde 14.9 azaldı.

Turizmde bu yıl turist sayısındaki artış sevindirici olsa da aynı durum gelirlerde yaşanmadı. Gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman&Wakefield Yönetici Ortağı Toğrul Gönden, turizmde bu yılın ilk 6 ayında ziyaretçi sayısının önemli oranda artmasına karşın toplam gelirin yüzde 2.8 düşmesinin geçen yılın dinamiklerinin devam ettiğini gösterdiğini söyledi.

Yabancıdan elde edilen gelirin sadece yüzde 1.4 büyüdüğünü söyleyen Gönden, yerli turistlerden elde edilen gelirin yüzde 14.9 düştüğünü belirtti. Gönden, “En önemli turist pazarı olan Ruslarda kişi başı harcamalar 2015 ile karşılaştırıldığında yüzde 14 düşerek 532.7 dolar oldu. 2015’e göre Rus turist sayısı yüzde 13 artmasına rağmen toplam gelir yüzde 3 düşüyor” dedi. Yerli turist sayısının 2016’da yüzde 10.8 düştükten sonra 2017’de tekrar yüzde 8.6 artarak 4.2 milyona yaklaştığını belirten Gönden, 2015 ile karşılaştırıldığında otel fiyatlarının görece düşük olmasının yerli turisti çekmiş göründüğünü aktardı.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm gelirleri, Ucuz Oteller, Yerli turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları