Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yerli Turist Tatil İçin Yurtdışını Tercih Ediyor

12 Mayıs, 2017 | 18:13
Yerli Turist

Yerli Turist

Yerli Turist Uygulanan Turizm Stratejilerinden Dolayı Tatil Planlarında Yurtdışını Tercih Ediyor

Özellikle küçük otel ve pansiyonlar için önemli olan siteye giren tatilciler Ege bölgesindeki otellere ulaşmaya çalışınca site tarafından Yunan adaları ve Yunanistan’daki otellere yönlendirilmeye başlandı. Doğu illerindeki otellere ulaşmaya çalışanlar ise Gürcistan otellerine yönlendiriliyor. Bu durum yerli turistin kendi ülkesi yerine ülkelerde tatil yapmasının önünü açmış oldu.

Yerli seyahat acentelerine karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla TÜRSAB tarafından açılan davada, sitenin Türkiye’deki faaliyetlerine mart ayı sonunda tedbiren durdurma kararı verilmişti. Karar sonrası sitede yer alan 13 bin Türk oteline Türkiye’den erişim engellenmişti.

Sitenin iç turizme kapatılması sektörde büyük tepkilere neden olmuş, otel sahipleri ile turizm acenteleri arasında ciddi tartışmalar yaşanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
tatil planları, Türkiye, Yerli turist, yurtdışı tatili,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları