Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yerli Turist Tatil İçin Yurtdışını Tercih Ediyor

12 Mayıs, 2017 | 18:13
Yerli Turist

Yerli Turist

Yerli Turist Uygulanan Turizm Stratejilerinden Dolayı Tatil Planlarında Yurtdışını Tercih Ediyor

Özellikle küçük otel ve pansiyonlar için önemli olan siteye giren tatilciler Ege bölgesindeki otellere ulaşmaya çalışınca site tarafından Yunan adaları ve Yunanistan’daki otellere yönlendirilmeye başlandı. Doğu illerindeki otellere ulaşmaya çalışanlar ise Gürcistan otellerine yönlendiriliyor. Bu durum yerli turistin kendi ülkesi yerine ülkelerde tatil yapmasının önünü açmış oldu.

Yerli seyahat acentelerine karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla TÜRSAB tarafından açılan davada, sitenin Türkiye’deki faaliyetlerine mart ayı sonunda tedbiren durdurma kararı verilmişti. Karar sonrası sitede yer alan 13 bin Türk oteline Türkiye’den erişim engellenmişti.

Sitenin iç turizme kapatılması sektörde büyük tepkilere neden olmuş, otel sahipleri ile turizm acenteleri arasında ciddi tartışmalar yaşanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
tatil planları, Türkiye, Yerli turist, yurtdışı tatili,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları