Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yerli turist açığı Rus, İskandinav ve Avrupalı turistlerle kapatıldı

06 Ağustos, 2011 | 15:49

Turizmciler, Ramazan’n gelmesi ile oluşan yerli turist açığını Orta Avrupa, Rus ve İskandinav turistlerle kapattı.

Antalya bölgesindeki otellerin doluluk oranı yüzde 96 seviyesini koruyor.

Turizmciler yüzde 4’lük açığı uzun süreli Ramazan Bayramı tatiliyle doldurmayı hedefliyor. Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, Ramazan ayında yerli turist düşüklüğünü Orta Avrupa, Rus ve İskandinav ülke turistlerle kapattıklarını söyledi. Bölgeye gelen turist yoğunluğunu Orta Avrupa, İngiliz, Alman, Rus ve İskandinav ülke turistlerinin oluşturduğunu belirten Barut, iç pazardaki küçük düşüklüğü Avrupalı turistlerle kapattıklarını kaydetti. Barut, “Ramazan ayının gelmesi ile meydana gelen küçük iç pazar düşüklüğü turizm sektörünü olumsuz etkilemedi. Yoğun bir turizm sezonu yaşıyoruz. Açığıda başta Almanlar olmak üzere Orta Avrupa, Rus ve İskandinav ülke vatandaşları ile kapattık. İç pazar hareketliliği Ramazan Bayramı tatilinde olacak.” diye konuştu.

Unser Tour Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Aziz Günyeli, Ramazan ayında yerli turist düşüklüğünün Orta Avrupa ve İskandinav ülke vatandaşları ile kapatıldığını söyledi. Ramazan ayının gelmesi için bölge destinasyonunda önemli ölçüde yerli turist düşüklüğü olmadığını belirten Günyeli, yabancı turistlerin kültür, eko, doğa sporları ve arkeoloji turizmi turlarına ilgisininde yüksek olduğunu kaydetti.

Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi sahibi Andrey Baranov, ağustos ayında Rus turistlerin ilgisinin Antalya bölgesine çok yoğun olduğunu söyledi. Anyalya bölgesinde Rus turizm yoğunluğunun 15 Ekim tarihine kadar devam edeceğini belirten Baranov, geçmiş yıllarda Tunus ve Mısır’a giden Rus turistlerin bu rotalarının yüzde 100 oranında Antalya, İstanbul, Muğla, Kapodokya ve Karadeniz Bölgesi’ne kaydırdığını ifade etti.

Side Selimiye Otel Sahibi Mehmet Çelikten, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte konaklama tesisindeki yerli turistlerin yüzde 60 oranında azaldığını söyledi. Çelikten, yerli turist azalmasını Alman, İngiliz ve İskandinav ülke vatandaşları ile kapattığını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alman, Andrey Baranov, İngiliz, İskandinav, İskandinav ülke turistler, Orta Avrupa, Rus, Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi, Side Selimiye Otel Sahibi Mehmet Çelikten, Side-Manavgat, Yabancı Turist Türkiye, Yabancı Turistler, Yerli turist, Yerli turistler Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları