Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yerli Turist Paket Turlara Yöneldi

06 Şubat, 2017 | 12:15

Yerli Turist Paket Turlara Yöneldi

TÜİK verilerine göre, 2016 yılının üçüncü çeyreğinde yerli turistin paket turlara olan ilgisinde büyük bir artış görüldü / Yerli Turist Paket Turlara Yöneldi

Vatandaşların 2016 yılı 3’üncü çeyreğinde toplam seyahat sayısı bir önceki yıla göre önemli bir değişim göstermezken, paket turlarla seyahat yüzde 64 arttı. Geçen yılın temmuz, ağustos ve eylül aylarından oluşan 3’üncü çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 24 milyon 14 bin kişi seyahate çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2016 yılı üçüncü çeyreğine ilişkin “Hanehalkı Yurtiçi Turizm Araştırması” verilerine göre seyahate çıkanların bir ve daha fazla geceleme kaydı ile ülke içinde yaptıkları toplam seyahat sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 0,1 arttı ve 2 milyon 987 bin olarak gerçekleşti.

Bu çeyrekte seyahate çıkanlar 349 milyon 223 bin geceleme yaptı. Ortalama geceleme sayısı 10,6 gece, seyahat başına yapılan ortalama harcama ise 466 TL oldu.

Paket tur harcamaları 1 milyar 83 milyon liradan 1 milyar 800 milyon liraya çıktı. Böylece, paket turlarda yüzde 64’lük bir artış gerçekleştirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
paket tur, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları