Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yerel seçimler havayolu şirketlerine yaradı

02 Nisan, 2014 | 12:55

yerel-secimler Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen yerel seçimlerde oy kullanabilmek için pek çok kişi nüfusa kayıtlı oldukları illere seyahat etti. Peki seçimler hava trafiğine nasıl yansıdı?

Yerel seçimler bu yıl %80’lere ulaşan rekor katılım oranıyla gerçekleşti. Birçok vatandaş hem yurt dışından Türkiye’ye seyahat etti hem de yurt içinde nüfusu kayıtlı oldukları şehirlere döndü. Skyscanner, seçimlerin yapıldığı hafta sonu için Türkiye’ye uçak bileti aramalarını inceledi.

Yapılan araştırmalara göre; Türkiye, seçimin yapıldığı hafta sonu geçen yıla göre İngiltere’den %128, Almanya’dan %80 oranında daha fazla arandı. Bu artışta tatile çıkanların yanı sıra, oy kullanmak için Türkiye’ye dönen vatandaşların etkisi olmuşa benziyor.

Yurt dışından Türkiye’ye gelenlerin yanı sıra oy verebilmek için yurt içinde de nüfusa kayıtlı olduğu şehirlere dönenler vardı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yurt içi uçuşlarda en çok artış %47’lik oranıyla Gaziantep’te görüldü. Gaziantep’i, %41’lik artış oranıyla Adana, %29’luk artış oranıyla Trabzon ve %25’lik artış oranıyla Samsun izledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yerel seçim sonuçları, Yerel seçimler, Yerel seçimler 2014, Yerel seçimler adana, Yerel seçimler gaziantep, Yerel seçimler havayolu, Yerel seçimler trabzon, Yerel seçimler türkiye, Yerel seçimler ulaşım,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları