Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda’dan İngiltere’ye…

11 Kasım, 2013 | 16:55

Yeni Zelanda’dan İngiltere’ye gitmek için 1.5 yıl önce yola çıkan bisikletli İngiliz çift Kastamonu’ya ulaştı.

Steve Turner (34) , AA muhabirine yaptığı açıklamada, İngiltere’de öğretmenlik yaptığını, eşi Katherine Turner ile (32) geçen yıl nisan ayında uçakla Londra’dan Yeni Zelanda’nın “Christchruch” kentine gittiklerini ve 1 Mayıs’ta bisikletle dönüşe geçtiklerini ifade ederek “Gürcistan üzerinden Türkiye’ye giriş yaptık. Karadeniz sahili yolunu izleyerek Samsun ve Sinop’u geçip İnebolu’ya ulaştık. Yeni Zelanda’dan yola çıktığımız tarihten bu yana 21 bin kilometre pedal çevirdik. Kastamonu’dan İstanbul’a ulaşacağız. Türkiye’den sonra Yunanistan-İtalya ve Fransa’yı geçerek gelecek yıl mart ayında İngiltere’ye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’ye geçen ay giriş yaptıklarını anlatan Turner, “Bu geziyi dünyanın çeşitli ülkelerini görüp insanların yaşam tarzlarını, kültürlerini tanımak için düzenledik. Yanımızda taşıdığımız çadırda konaklıyoruz. Oltamızla balık tutuyoruz. Türkiye’de insanların güler yüzü, misafirperverliği ve sıcak ilgisi bizi çok memnun etti. Evine, sofrasına davet edenler oldu. Türkiye’de çok güzel günler geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngiltere, steve turner, Yeni Zelanda, yeni zelanda bisiklet, Yeni Zelanda Haberleri, yeni zelandadan ingiltereye,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları