Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda’dan İngiltere’ye…

11 Kasım, 2013 | 16:55

Yeni Zelanda’dan İngiltere’ye gitmek için 1.5 yıl önce yola çıkan bisikletli İngiliz çift Kastamonu’ya ulaştı.

Steve Turner (34) , AA muhabirine yaptığı açıklamada, İngiltere’de öğretmenlik yaptığını, eşi Katherine Turner ile (32) geçen yıl nisan ayında uçakla Londra’dan Yeni Zelanda’nın “Christchruch” kentine gittiklerini ve 1 Mayıs’ta bisikletle dönüşe geçtiklerini ifade ederek “Gürcistan üzerinden Türkiye’ye giriş yaptık. Karadeniz sahili yolunu izleyerek Samsun ve Sinop’u geçip İnebolu’ya ulaştık. Yeni Zelanda’dan yola çıktığımız tarihten bu yana 21 bin kilometre pedal çevirdik. Kastamonu’dan İstanbul’a ulaşacağız. Türkiye’den sonra Yunanistan-İtalya ve Fransa’yı geçerek gelecek yıl mart ayında İngiltere’ye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’ye geçen ay giriş yaptıklarını anlatan Turner, “Bu geziyi dünyanın çeşitli ülkelerini görüp insanların yaşam tarzlarını, kültürlerini tanımak için düzenledik. Yanımızda taşıdığımız çadırda konaklıyoruz. Oltamızla balık tutuyoruz. Türkiye’de insanların güler yüzü, misafirperverliği ve sıcak ilgisi bizi çok memnun etti. Evine, sofrasına davet edenler oldu. Türkiye’de çok güzel günler geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngiltere, steve turner, Yeni Zelanda, yeni zelanda bisiklet, Yeni Zelanda Haberleri, yeni zelandadan ingiltereye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları