Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda yaşam kalitesi en yüksek ülke seçildi

04 Nisan, 2014 | 09:55

Toplumsal ilerleme endeksine göre dünyadaki en yaşanılabilir ülkeler sıralamasında ilk sırayı Yeni Zelanda aldı. Peki Türkiye kaçıncı sırada?

yeni-zelanda-yasam-kalitesi

Küresel çapta ilk kez yayımlanan Toplumsal İlerleme Endeksine göre dünyadaki en yaşanılabilir ülkeler sıralaması belli oldu.

132 ülkeyi kapsayan 2014 Sosyal İlerleme Endeksine göre, ilk sırada Yeni Zelanda yer alırken onu sırasıyla İsviçre ve İzlanda izledi. Social Progress Imperative tarafından yayınlanan ve sağlık, konut, yaşam süresi, eğitim, basın özgürlüğü, çevre, internete erişim, suç gibi 50’den fazla kriterin dikkate alındığı endekste Türkiye, 64. sırada bulunuyor.

Yeni Zelanda “sosyal ilerleme” konusunda aldığı 88.21 puan ile ilk sırada yer alıyor. Yeni Zelanda “temel insan ihtiyaçları” konusunda 91.74, “refah temelleri” konusunda 84.97, “fırsat” konusunda ise 88.01 puan elde etti.

Endekse göre, Türkiye, Makedonya, Arnavutluk, Ermenistan ve Ukrayna’nın gerisinde kaldı. Listenin son sırasında ise Çad yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İsviçre, İsviçre yaşam kalitesi, Social Progress Imperative, yaşam kalitesi en yüksek ülkeler, Yeni Zelanda, Yeni Zelanda Haberleri, Yeni Zelanda turları, Yeni Zelanda yaşam, Yeni Zelanda yaşam kalitesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları