Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda Tauranga

19 Kasım, 2013 | 15:42

Tauranga Sahili Yeni Zelanda ‘ya küçük bir kaçamak

Yeni Zelanda Kuzey adasında bulunan, doğa ve denizin buluştuğu şirin şehir Tauranga. Güzel plajın tadını çıkarabilir, su sporları yapabilir, dağ köylerinde Yeni Zelanda yerlileri Maorilerin kültürüyle tanışabilir, Haka Dansı izleyebilir ya da şehrin işlek caddelerine kendinizi bırakabilirsiniz.

Tauranga, Yeni Zelanda ‘nın Kuzey adasında yer alan, bir çok yeni deneyim yaşayabileceğiniz özel ve güzel bir yer. Mutlaka görülmesi geren şehir, mutlaka yapılması gereken aktivitelerle bir bütün oluşturarak, bölgeyi cazip hale getiriyor.

Dünyanın en güvenli ülkelerinden biri  olan Yeni Zelanda turizmde de lider ülkelerden biri. El değmemiş, bakir doğası, kültürel aktiviteleri ve sıcak atmosferiyle cazibe merkezi haline gelen Yeni Zelanda her köşesinde insanların dikkatini çekecek güzellikler barındırmakta.

Tauranga Genel Gorunm

Avrupalı ve Amerikalıların büyük ilgi gösterdiği Yeni Zelanda Turları ve Yeni Zelanda Gezileri, Yeni Zelanda ‘nın doğası, güzellikleri, rugby takımı, haka dansı ve bir çok özelliği ile her geçen gün daha çok artış göstermekte.

Her yeri görülesi Yeni Zelanda ‘nın güzel şehri  Tauranga ‘da yapılacaklar listesi saymakla bitmez. Hem yetişkinler hem çocuklar için geniş kapsamlı olanaklar bulunan Tauranga ‘da gezginler için öne çıkan yerler şu şekilde;

Adrenalin Forest: Adrenalin Ormanlarında hem çocuklar hemde yetişkinler için yapılacak aktiviteler bulunmakta. Tırmanış yapabileceğiniz ve bu konuda dersler alabileceğiniz bu yerde, sınırlarınızı zorlayacaksınız.

Blokart Recreation Park: Doğayla iç içe aktivite yapmanızı sağlayan bu park gençlerin ve çocukların olduğu kadar yetişkinlerinde ilgisini çekmekte.

Tauranga Daglarindan Sehrin Gorunumu

Kaiate Falls: Kaiate Şelaleleri inanılmaz güzelliği, doğayla iç içe olması ve yüzme olanağı sağlamasıyla birleşince eşsiz bir deneyim sunuyor insanlara.

Omokoroa Thermal Holiday Park: Yorgunluğu atmak için müthiş bir yol olan termal sular, özellikle vücudunu dinlendirmek isteyen yolcular için vazgeçilmez bir yer.

Waikareao Estuary: Doğa aşıkları, yürüyüş yapmayı, bisiklet sürmeyi, koşmayı ve doğa sporlarını seven insanların gezmeye doyamadığı bir yer. Tertemiz havası ve yürüyüş yollarıyla sadece spor için değil, temiz hava almak için de insanlar için uğrak bir yer.

Mayor Island: Thua olarakta bilinen bu doğa harikası ada kaplıcaları ve krater gölleri dışında, balık tutma imkanı da bulabileceğiniz müthiş bir yerdir.

Ayrıca Tauranga’dan ve Yeni Zelanda’dan çeşitli fotoğraglar için tıklayınız…

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yeni Zelanda, Yeni Zelanda gezi, Yeni Zelanda Haka, Yeni Zelanda Haka Dansı, Yeni Zelanda Kuzey Adası, Yeni Zelanda Rugby takımı, Yeni Zelanda Rugby Takımı Haka Dansı, Yeni Zelanda Şehirleri, Yeni Zelanda Tauranga, Yeni Zelanda Turu, Yeni Zelanda yerlileri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları