Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda Kuzey Adası albino Weka görüldü

08 Temmuz, 2013 | 18:20

Yeni Zelanda Güney Adasında Görülen Albino Weka Yeni Zelanda yerlilerinin yeni gözdesi albino weka Yeni Zelanda’ nın Güney Adasında görüldü.

Güney Büyük Okyanus’da yer alan Yeni Zelanda ve  Avustralya ülkelerine ait bir çok değişik hayvan ve kuş çeşitleri bulunmaktadır.

Karatavukgiller familyasından olan Weka kuşu uçamayan, Yeni Zelanda’ya özgü bir kuş türüdür. Weka, genellikle boz rengi tüylere sahip olan bir hayvandır. Yeni Zelanda Karamea’da görülen albino weka, Yeni Zelandalılarda da şaşkınlığa yol açtı.

Little Wanganui’de fotoğraflanan ve Yeni Zelanda yerlilerinin ilgisini üzerine toplayan albino weka’yı görenler, sağlığının yerinde olduğunu ve büyük ihtimaller yetişkin bir dişi olduğunu söylediler.

Görüntüsünde herhangi bir problemi olmadığı görülen Weka’nın sadece geceleri, çalılıkta kurtçuk araken gezindiği görüldü.

Yeni Zelanda tarihinde ve dünya taihinde nadir görülen albino cinsler için, Weka araştırmacılarından alınan bilgilere göre, bu son görülen albino weka Yeni Zelanda batı yakasında görülen üçüncü ve kayıtlara geçmiş çok az sayıdaki albino kuşlardan sadece biri.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
albino weka kuşu yeni zelanda, Yeni Zelanda, yeni zelanda avustralya, Yeni Zelanda Güney Adası, yeni zelanda güney yarımküre, Yeni Zelanda kuşu, yeni zelanda weka kuşu, yeni zelanda yerli kuşları, Yeni Zelanda yerlileri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları