Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda Kuzey Adası albino Weka görüldü

08 Temmuz, 2013 | 18:20

Yeni Zelanda Güney Adasında Görülen Albino Weka Yeni Zelanda yerlilerinin yeni gözdesi albino weka Yeni Zelanda’ nın Güney Adasında görüldü.

Güney Büyük Okyanus’da yer alan Yeni Zelanda ve  Avustralya ülkelerine ait bir çok değişik hayvan ve kuş çeşitleri bulunmaktadır.

Karatavukgiller familyasından olan Weka kuşu uçamayan, Yeni Zelanda’ya özgü bir kuş türüdür. Weka, genellikle boz rengi tüylere sahip olan bir hayvandır. Yeni Zelanda Karamea’da görülen albino weka, Yeni Zelandalılarda da şaşkınlığa yol açtı.

Little Wanganui’de fotoğraflanan ve Yeni Zelanda yerlilerinin ilgisini üzerine toplayan albino weka’yı görenler, sağlığının yerinde olduğunu ve büyük ihtimaller yetişkin bir dişi olduğunu söylediler.

Görüntüsünde herhangi bir problemi olmadığı görülen Weka’nın sadece geceleri, çalılıkta kurtçuk araken gezindiği görüldü.

Yeni Zelanda tarihinde ve dünya taihinde nadir görülen albino cinsler için, Weka araştırmacılarından alınan bilgilere göre, bu son görülen albino weka Yeni Zelanda batı yakasında görülen üçüncü ve kayıtlara geçmiş çok az sayıdaki albino kuşlardan sadece biri.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
albino weka kuşu yeni zelanda, Yeni Zelanda, yeni zelanda avustralya, Yeni Zelanda Güney Adası, yeni zelanda güney yarımküre, Yeni Zelanda kuşu, yeni zelanda weka kuşu, yeni zelanda yerli kuşları, Yeni Zelanda yerlileri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları