Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda Hobbit hayranlarını çağırıyor

13 Ocak, 2014 | 14:55

hobbiton-yeni-zelanda

Dünyanın her yerinde ve Türkiye’de senelerdir hem kitapları hem de filmleriyle oldukça popüler olan Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit dünyasını yerinde görmek istiyorsanız Matamata sizleri bekliyor.

Yeni Zelanda’daki Matamata, Orta Dünya’nın büyüleyici ve etkileyici dünyasını günümüze taşıyor ve sevenlerini kendine hayran bırakıyor. Auckland’in güney kısmına iki saat uzaklıktaki Waikato bölgesini es geçebilmeniz mümkün değil. Muhteşem atları, yeşil dokusu ve Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi filmlerini canlı canlı deneyimleme fırsatı veren Matamata, dünyayı büyülüyor.

YENİ ZELANDA MATAMATA HOBBİT EVLERİ

Özellikle Hobbit hayranları Hobbit setini dahil eden rehberli turları tercih ediyor ve 44 eşsiz hobbit evini, Bilbo’nun evini geziyor. Orta Dünya’ya ait bilmediklerinizi yerinde görmek için Yeni Zelanda’daki Matamata sizleri bekliyor. Bölgeye geldiğiniz zaman hem Hobbit dünyasını keşfedecek hem de Wairere şelalesi turlarına katılabileceksiniz. Rapurapu yolunda yürüyüş yapabilir, Tolkien severler olarak Hobbitlerin evlerini, şölen yaptıkları Hobbiton’u görebilirsiniz.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
auckland hobbit, auckland matamata, hobbit evi, hobbiton, tolkien matamata, tolkien yeni zelanda, Yeni Zelanda, yeni zelanda matamata,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları