Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda halkı Gelibolu için geri sayıma başladı

15 Kasım, 2013 | 16:22

Anzak Gunu Turk Avustralya ve Yeni Zelanda Bayraklari Bir Arada Anzak torunlarından Şafak Ayinine yoğun ilgi

Yeni Zelanda yerlilerinden, gelecek yıl Geliboluda düzenlenecek atalarını anma törenine katılım talebi, beklenilenin üzerinde. NationalTurk’ün haberine göre, 2015 yılı şafak ayini için başvuruları açan Yeni Zelanda hükümeti, internet üzerinden akşam üzeri başlatılan başvuruların başlamasının ardından saat 16:30 ‘a kadar, 3000 ziyaretçinin başvuru adresini ziyaret ettiğini ve 500 başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

Mart ayında Gelibolu ‘da düzenlenecek 2015 Şafak Ayini için ilginin yoğun olduğunu belirten Yeni Zelanda hükümeti 31 Ocak tarihine kadar başvuruları kabul edeceğini bildirdi. Türk hükümetince 10.500 kişi ile sınırlanan ayine, 8.000 Avustralyalı ve 2.000 Yeni Zelandalı katılabilecek. Her iki ülkeden, yaklaşık 40.000 kişinin ayin için Gelibolu ‘ya gelmek istediği söylenirken, yoğunluklar gençlerin ilgisinin olduğu belirtildi.

Anzac Gunu

Ayin sonrasında gençlerin Avrupa kaçamağı

Neredeyse her ülkeye vizesiz giriş yapabilen Yeni Zelandalılar, turlarını Gelibolu ile kısıtlamamaktalar. Yeni Zelandalı üniversite öğrencilerinin yani gençlerin, ayinden sonra Geliboludan başlayarak, Türkiye ve sonrasında  Avrupa turlarına katılmak istedikelri ve geçmiş yıllarda da Şafak Ayinine katılan genç Anzakların bu tür geziler yaptıkları söyledi. Yeni Zelandalı yetkililer, yaşı geçkin ziyaretçilerin ise sadece şafak ayinine katılıp ülkelerine döndüklerini belirttiler.

Haka Dansları ile ünlenmiş Yeni Zelanda yerlileri Maoriler, Yeni Zelanda ordusuna katılarak Gelibolu ‘da şehit olmuş atalarını, Şafak Ayini sırasında kendi dillerince ağıtlar yakarak yad ederler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Turu, Avustralya Anzak, Şafak Ayini Gelibolu, Yeni Zekanda Üniversite, Yeni Zelanda Anzak, Yeni Zelanda Haka, Yeni Zelanda Haka Dansı, Yeni Zelanda Ordusu, Yeni Zelanda Turu, Yeni Zelanda Vizesiz, Yeni Zelanda Yerli Halkı, Yeni Zelanda yerlileri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları