Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda Güney Adası kayak sezonunu açıyor

04 Temmuz, 2013 | 14:24

Yeni Zelanda Kayak Sezonu Kış Turizmi Yeni Zelanda Güney Adası kayak sezonu başlıyor. Yeni Zelanda’ nın  muhteşem kayak pistleri kayak tutkunlarını bekliyor.

Mevsimlerin Türkiye’yle zıt yaşandığı dünyanın en güzel ülkelerinden bir tanesi olan  Yeni Zelanda kayak sezonunu açıyor. Yeni Zelanda’ lıların rağbet gösterdiği kayak alanlarında kar yağışıyla birlikte sıralar oluşmaya başlar.

Yeni Zelada kayak turizmi ile ilgili yapılan açıklamalara göre, bu kış kayak pistleri dışında da yoğun bir kar yağışı olacak. Dünyanın en güzel kayak pistlerine sahip olan Yeni Zelanda ‘ da kış sezonu da birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Yeni Zelanda kayak keyfi ve kış festivalleri

Yeni Zelanda kayak turlarının yanı sıra birbirinden farklı festivaller de dikkat çekiyor.  Kış festivallerinin şimdiden Queenstown’da başladığı Yeni Zelanda şu sıralar dünyanın her yerinden gelen kayak tutkunlarını ağırlamakta.

Yeni Zelanda, Güney Yarıküre’de kayak yapılabilen nadir yerlerden olup, son 30 yıldır büyüyen ve gelişen bir kayak sektörüne sahiptir.

Yeni Zelanda’ nın  kış turizminde ve kayak sektöründe en önem verdiği nokta ise güvenliktir. Hem kayak pistlerinde  hem de bu bölgelere ulaşım noktalarında büyük güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Yeni Zelanda kayak pistleri ise şöyle sıralanabilir;

Porters  – Christchurch
Mt Ruapehu – Whakapapa
Remarkables – Otago
Cardrona – Wanaka

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Christchurch, Otago, Queenstown, Wanaka, Whakapapa, Yeni Zelanda, Yeni Zelanda Etkinlik, Yeni Zelanda Festival, Yeni Zelanda Festivaller, yeni zelanda güney ada, Yeni Zelanda Güney Adası, Yeni Zelanda kayak, yeni zelanda kayak sezonu, Yeni Zelanda kayak turları, Yeni Zelanda kış festivalleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları