Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda efsane oyuncusunu kaybetti

12 Kasım, 2013 | 13:12

Peter Fatialofa Mac Esnasinda Yeni Zelandalı efsane rugbici hayata gözlerini yumdu

NationalTurk’ün haberine göre, ünlü rugbi oyuncusu Peter Fatialofa, tatile gittiği memleketi Samoa ‘da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 1500 kişinin katılımı ile gerçekleşen anma töreninde, Fatialofa’nın tabutunu Yeni Zelandalı meşhur rugbiciler taşıdı.

Yeni Zelanda’da efsaneleşmiş olan Peter Fatialofa’nın cenazesi için, Yeni Zelanda yerilileri özel t-shirtler hazırlatarak sevenlerine dağıttı. Anma töreninde göz yaşlarını tutamayan Fatialofa ailesine, yakınları destek oldu. 54 yaşında hayata gözlerini yuman Yeni Zelandalı rugbici için yapılan törende, sekiz çocuğu ve eşiyle beraber sevenleri de duygusal anlar yaşadı.

Hayranlarını yasa boğan efsane isim, Samoa milli takımına can veren rugbici olarak bilinmekte. Aslen Samoalı olan Fatialofa, Yeni Zelanda ‘nın Auckland şehrinde doğup büyümüştür. Hayatında oyuncu ve antrenör olarak binlerce maça çıkan efsane isim, rugby maçları öncesinde Yeni Zelanda Haka Dansı ve Samoa Haka Dansını mix yaparak yeni bir akım başlatmıştır.

Büyük katılım beklenen Fatialofa ‘nın cenaze töreni, yarın Yeni Zelanda ‘nın Auckland şehrinde düzenlenecek. Senelerce Yeni Zelanda Rugby liginde oyanmış ve antrenörlük yapmış olan Peter Fatialofa, Samoa ‘ya düzenlediği tur sırasında kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yummuş ve Samoalılarla birlikte Yeni Zelandalıları da yasa boğmuştur.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rugby, Rugby Yeni Zelanda, Samoa Rugby, Yeni Zelanda, Yeni Zelanda Auckland, Yeni Zelanda Haka, Yeni Zelanda Ligi, Yeni Zelanda Rugbi, Yeni Zelanda Rugby, Yeni Zelanda Rugby Ligi, Yeni Zelanda Rugby takımı, Yeni Zelanda Rugby Takımı Haka Dansı, Yeni Zelanda Şehirleri, Yeni Zelanda Turu, Yeni Zelanda yerlileri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları