Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda’ da dünya boya partisi rekoru kırıldı

11 Temmuz, 2013 | 17:36

Yeni Zelanda Dunedin Otago Üniversitesi Boya Partisi Yeni Zelanda Dunedin’ deki boya partisi rekor kırdı

Yeni Zelanda Dunedin şehrinde yer alan Otago Üniversitesi öğrencileri, en kalabalık boya partisini yaparak, Guinness rekorlar kitabına geçti.

Geçtiğimiz gece Yeni Zelanda Dunedin’ de, Otago Üniversitesi öğrencilerinin Guinness’i zorlamak adına yaptıkları etkinlik gerçek anlamda renkli görüntülere sahne oldu. Yeni Zelanda yerlileri, dünyanın en büyük boya partisi için bir araya geldiler ve başarıya ulaştılar.

Yeni Zelanda dün gece, Dunedin’in Forsyth Barr Stadium’a doluşan 4100’den fazla insanın yanı sıra, bu başarıyı kayıtlara alacak Guinness hakimlerini de ağarladı. Parti’ye katılan Yeni Zelanda yerlileri, etkinlik boyunca renklerin her tonuna büründüler. Yeni Zelanda yerlilerinin büyük ilgisini çeken parti de yaşanan yoğun kalabalıktan dolayı, katılanların yanı sıra dışarıda kalanlar da oldu.

Geçtiğimiz yıl Amerika’ da yapılan rekor denemesine toplamda 4000 kişi katılmış ve Guinness rekorlar kitabına geçmişlerdi. Bu sene en az 4100 kişinin kayıda alındığı Yeni Zelanda rekor denemesi başarıya ulaştı. 5000′ e yakın Yeni Zelanda’ lının katılım gösterdiği parti de, dışarıda kalanlar Guinness hakemleri tarafından sayılmadığından rekor 4100 kişi olarak kayda alındı.

Dev bir parti görüntüsü veren etkinliğe, binlerce öğrenci beyaz giyinerek yeni bir dünya rekoru kırmak üzere, Yeni Zelanda Dunedin’ de yer alan Forsyth Barr Stadium’a doluştular. Yeni Zelanda Dunedin Otago Üniversitesinin amacı, toplayabilecekleri kadar çok insanı bir araya getirip hepsini aynı anda fosforlu renklere bürümekti ve gecenin sonunda, Yeni Zelanda’ lı renkli kalabalık, Guinness rekorunun resmi açıklaması için çok beklemek zorunda kalmadı

Yeni Zelanda yerlilerinin parti tutkusu

Yem yeşil doğası ve huzur veren manzaralarıyla genellikle belli bir yaş üzerinin ilgisini çektiği düşünülen Yeni Zelanda, gençler için de bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptığından gençlerin de ilgisini çekmektedir. Dünya’nın her yerinden gelen Yeni Zelanda göçmenleri dışında Yeni Zelanda üniversiteleri ve Yeni Zelanda okullarında okumaya gelen yabancı öğrencilerin sayısı da oldukça yüksektir.

Dünya çapında üniversitelerin ve okulların bulunduğu Yeni Zelanda ‘da, bu yüzden gençlik ateşi hiç sönmez ve sabaha kadar süren partiler ülkenin her yerinde yoğun ilgi görür. Yeni Zelanda, burada sahne alan dünyaca ünlü isimler dışında da bir çok etkinliklere ve partilere ev sahipliği yapmakta.

Yeni Zelanda okulları ve Yeni Zelanda Üniversiteleri her sene, yıl boyu yapılan etkinliklerle öğrencilerini motive etmeye çalışmaktadır. Yeni Zelanda yerlileri, öğrencilerin sürekli çalışma temposunun yanı sıra, enerjilerini atmaları için partiler ve etkinliklere de önem vermektedirler. Bu yüzden Yeni Zelanda’ da gençliğe ve öğrencilere yönelik etkinlikler her zaman yoğun ilgi görmekte.

Yeni Zelanda Dunedin’de yer alan Otago Üniversitesi de etkinlikleriyle meşhurdur. Her sene yapılan parti organizasyonlarının başarısına göre öğrenciler ödüllendirilir. Eğlenmeyi ve partileri seven Yeni Zelanda yerlileri, Otago Üniversitesinin geleneksel hale gelmiş partilerine büyük ilgi gösterir. Bu yüzden Yeni Zelanda yerlileri geçtiğimiz gece yapılan rekor denemesinde bekleneni gerçekleştirerek, 4100 kişilik katılımla Guinness dünya rekorunu kırmayı başarmışlardır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dunedin, Dunedin Otago Univeristesi, Forsyth Barr Stadium, Otago Üniverisitesi, Yeni Zelanda, Yeni Zelanda Dunedin, Yeni Zelanda Etkinlik, Yeni Zelanda Göçmen, Yeni Zelanda Guinness, Yeni Zelanda Guinness Rekor, Yeni Zelanda öğrenci, Yeni Zelanda Okul, Yeni Zelanda okulları, Yeni Zelanda Otago, Yeni Zelanda Parti, Yeni Zelanda Üniversite, Yeni Zelanda yerlileri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları