Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Zelanda Christchurch botanik bahçesinin 150. yılını kutluyor

10 Temmuz, 2013 | 13:28

Christchurch Botanik Parkı Yeni Zelanda Yeşillerin ülkesi Yeni Zelanda ‘ nın en güzel şehirlerinden biri olan Christchurch’ ün merkezindeki Botanik Bahçesinin 150. yılı etkinliklerle kutlanıyor.

Yeni Zelanda’nın en gözde şehirlerinden olan Christchurch’un merkezinde yer alan botanik parkı, doğallığın güzelliğiyle kalıcı bir anıt ve değerli bir taş gibidir.

Yeni Zelanda yerlilerinin ülkenin doğal güzellikleri ve yeşillikleriyle yetinmeyerek, ülkelerinin modern şehir merkezlerinde dahi, doğadan esintilerin olduğunun en büyük göstergesi Christchurch Botanic Garden’ ın 150. yılı Yeni Zelandalıların heyecanlı kutlamalarına sahne oluyor.

Sonsuz yeşilliğin ve huzurun ülkesi Yeni Zelanda

Yeşilliği ve doğal güzellikleriyle meşhur ülke Yeni Zelanda’ nın yerlileri, şehirleşmenin yanı sıra doğal güzellikleri korumak ve geliştirmek için çaba göstermektedirler. Bu çabanın en güzel göstergesi olan Christchurch Botanic Garden, her yıl olduğu gibi bu yıl da öncelikle ağaç ekimleriyle etkinliklerine başladı. 21 hektarlık botanik bahçesinde ağaçlarla beraber rengarenk çiçekler de insanların ilgisini çekmektedir.

Yeni Zelanda’ nın kuzey adasında yer alan şehirlerden Christchurch’ te yer alan botanik bahçesi Yeni Zelanda yerlilerinin olduğu kadar, turistlerinde gözde mekanlarından biridir.

Kraliçe Elizabeth’ i kendisine hayran bırakan 150 yıllık Christchurch botanik bahçesi

Bir yıl içerisinde bir milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan ve 21 hektarlık alanı kaplayan Christchurch’ ün yeşil kalbi, 1863 yılında tek bir ağacın buraya ekilmesiyle oluşmaya başlamıştır. Yıllar içinde 21 hektarlık alana yayılan botanik bahçeleri kraliyet düğünlerine dahi ev sahipliği yapmıştır.

Botanik bahçesinin gördüğü en büyük etkinlik ise 1954 yılında Kraliçe Elizabeth’in gelişi oldu.

Yeni Zelanda yerlilerinin gerçekleştirdiği kutlamalar dahilinde ayrıca bir fotoğraf  yarışması yapılmaktadır. 800’den fazla fotoğrafçının, her mevsimde Christchurch botanik bahçelerinde çektikleri fotoğraflarla katılacakları fotoğraf yarışması Yeni Zelanda yerlilerini bir hayli zorlayacak.

Yapılan bir başka etkinlik ise bahçe’ nin bilinmeyen bir yerine gömülen zaman kapsülüdür. Kapsül, küçük bir şişe sıvı, deprem kitapları ve telefon faturası içeren banka anılarını kapsamaktadır ve bugünden tam 150 yıl sonra geri açılacaktır.

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları