Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni sezonda Manavgat’ta 10 bin yatak artışı olacak

29 Kasım, 2012 | 10:30

Antalya’nın Manavgat ilçesinde her yıl 10 bin yatak artışı oluyor.

Manavgat, 180 bin yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonu unvanını elinde bulunduruyor.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, turizm şehrinin 180 bin yatak kapasitesiyle Antalya’ya gelen 11 milyon turistin 4 milyonunu ağırladığını söyledi. Konaklama tesislerinin yüzde 85’nin bölgedeki turizmciler tarafından yapıldığını belirten Bulgurlu, yeni turizm sezonunda yatak sayını 190 bine ulaşmasını beklediklerini kaydetti. Bulgurlu, “Bölgemizde turizm profesyonel bir şekilde yapılıyor.

Konaklama tesisleri de dünya turizminde marka tesisler. Türkiye’nin en büyük yatak kapasitesine sahip destinasyonuz.” diye konuştu.
Manavgat-Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut, bölge destinasyonunda her yıl ortalama 10 bin yatak artışı olduğunu söyledi. Bölgeye sağlık, kongre, spor ve golf turizmine yönelik konaklama tesisi yapılması gerektiğini belirten Barut, bunun aynı zamanda kış turizmini de canlı tutacağını kaydetti.

Öteyandan Manavgat’ın Gündoğdu beldesinde 750 yataklı otel yaptırdıklarını belirten The Colours Hotels sahipleri Koray Sarıkaya ve Fırat Çalışır, 25 dönem üzerine yaptıkları konaklama tesisinin 2013 yılı 10 Mayıs’ta hizmete gireceğini söyledi. 5 yıldızlı yaptıkları otelin maliyetinin 10 milyon Euro olduğunu anlatan Koray Sarıkaya, yapımı devam eden konaklama tesisine 15 Mayıs itibariyle Avrupa ülkelerinden rezervasyonların başladığını kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Manavgat, Manavgat Haberleri, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Manavgat Otel, Manavgat Otel İnşaatı, The Colours Hotels, Turizm, Yeni sezon, Yeni sezon Manavgat,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları